Coraz więcej nowych Ursusów na naszych polach

Ursus, jedyny polski producent ciągników, odnotował 50% wzrost sprzedaży nowych ciągników w bieżącym roku. Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży od początku 2016 r. Jako jedyny spośród 10 największych firm działających w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników w okresie styczeń – lipiec br.

Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników URSUS w ogólnej liczbie rejestracji do 6% w I kw. 2016 r. z 3,5% w 2015 r. (dane według CEPiK – Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). W lipcu udział Ursusa w krajowym rynku wzrósł do ponad 7,2%.

Wyniki analiz PZPM potwierdzają, że URSUS umacnia swoją pozycję w kraju. Jako jedyni spośród 10 największych firm, notujemy od początku roku wzrosty rejestracji nowych ciągników. Mało kto wie, że z 1,5 mln wszystkich ciągników użytkowanych obecnie w Polsce połowa to ciągniki marki URSUS. Polscy rolnicy zawsze wybierali Ursusy i będą je wybierali ponieważ URSUS to ciągnik niezawodny i dobry w użytkowaniu – mówi Karol Zarajczyk, Prezes URSUS SA.

W lipcu 2016 r. w Polsce zarejestrowano 633 nowe pojazdy. To o 148 sztuki, czyli o 19% mniej niż w lipcu ubiegłego roku. Od początku roku przybyło 4817 nowych traktorów tj. mniej o 3452 (-42%) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W omawianych miesiącach wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w polskim rynku, odnotowali przynajmniej 20% spadki sprzedaży, podczas gdy URSUS osiągnął 50% wzrost.

Według danych AgriTrac dotyczących rejestracji nowych ciągników rolniczych, na początku sierpnia br., URSUS wyprzedził ZETORA pod względem liczby nowo zarejestrowanych pojazdów.

URSUS SA to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Źródło: URSUS SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności