fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówCoraz więcej importowanych, tańszych nawozów na polskim rynku. Jakie ceny?

Coraz więcej importowanych, tańszych nawozów na polskim rynku. Jakie ceny?

Ceny nawozów u dystrybutorów polskich producentów przyprawiają o ból głowy, co skutkuje bardzo niskim popytem. Jak zwykle jednak rynek nie znosi próżni, stąd też w sieci pojawia się coraz więcej ofert konkurencyjnych cenowo nawozów importowanych.

Ceny mocznika na naszym rynku rozpoczynają się od przeszło 5,5 tys. zł/t i często przekraczają 6 tys. zł/t. Tymczasem w serwisach ogłoszeniowych pojawiają się znacznie korzystniejsze oferty tego nawozu. Najtańsza oferta za pochodzący z Turkmenistanu mocznik 46% opiewa na 3,4 tys. zł/t, choć należy zaznaczyć, że jest to cena hurtowa, a sprzedawca przyjmuje zamówienia powyżej 1 tys. ton. Kolejna oferta hurtowa opiewa na 3850 zł/t. Minimalne zamówienie to również 1 tys. ton, a w tym przypadku mamy do czynienia z mocznikiem z inhibitorem ureazy. Najtańsze oferty detaliczne za mocznik z inhibitorem opiewają na 4,2 tys. zł.

Na rynku pojawiło się sporo ofert mocznika bez inhibitora ureazy, dlatego warto przypomnieć, że od 1 sierpnia zeszłego roku nie można stosować mocznika granulowanego, z wyłączeniem mocznika zawierającego inhibitor ureazy lub powłokę biodegradowalną.

A co z popularnym jesienią NPK 8-20-30 (S)? Ceny Polifoski 6 na krajowym rynku zawierają się w przedziale od 4,7 do 5,2 tys. zł/t, zaś nawóz importowany można kupić od ok. 4,6 tys. zł. netto.

Ofert na tańsze nawozy w sieci jest sporo, jednak w takiej sytuacji trzeba szczególnie uważać na nieuczciwych sprzedawców i dokładnie je weryfikować.

Zobacz także: 

Agrochem po długiej przerwie wznowił publikowanie cennika nawozów. Nawozy azotowe w dół

 

7 KOMENTARZE

    • Ja oprócz nawozu z Rosji i węgla z Rosji, chętnie kupię i pustaki z Białorusi. To, że Amerykanom uwidział się Krym i toczą o niego boje z Rosją próbując wciągnąć w to cały świat mam gdzieś.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.