fbpx

Coraz bliżej EuroTier

Centrum Targowe w Hanowerze w dniach 15-18 listopada zostanie opanowane przez producentów, miłośników i wszystkich zainteresowanych hodowlą i chowem zwierząt gospodarskich. W tych dniach odbędą się targi EuroTier.

Organizatorzy, DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) otrzymało informację o 251 innowacjach ze 167 firm z 21 krajów, które zostaną zaprezentowane przez wystawców na stoiskach oraz które wezmą udział w walce o złote i srebrne medale EuroTier. Zapowiedziane innowacje to niewątpliwy sukces producentów oraz dowód na ich rozwój. Z drugiej strony, rozwiązania przyczynią się do poprawy dobrostanu zwierząt w przyjaznych dla środowiska warunkach produkcyjnych, jak również poprawy warunków pracy rolników.

Na miejscu, poza nowościami i innowacjami będzie również wielu ekspertów w swojej dziedzinie oraz praktyków i doradców z zakresu produkcji danych maszyn i urządzeń, rolnictwa, czy nauki, którzy będą służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, doradzając zwiedzającym. Jest to międzynarodowe forum przyszłości dotyczącej nowoczesnej produkcji zwierzęcej i najważniejszy bodziec motywujący do poprawy jakości pracy i stanu hodowli zarówno na poziomie rolnika, indywidualnie, jak i całej branży.

2,523 wystawców z 57 krajów zaprezentuje kompleksową ofertę we wszystkich dziedzinach nowoczesnej produkcji zwierzęcej. To daje EuroTier nową, rekordową liczbę rejestracji – oznacza to już w tym momencie wzrost liczby wystawców o ok. 4% w porównaniu do rekordowej edycji sprzed 4 lat. Powierzchnia wystawowa osiągnęła również nowy rekordowy rozmiar ponad 280 000 m². Dlatego tegoroczne targi, a wraz z nimi zawodowi hodowcy zwierząt z całego świata zaoferują jeszcze więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Światowy format

W tym momencie, na EuroTier swoją ofertę zaprezentuje 1453 firmy z zagranicy (58%), w większości z Holandii (231 przedsiębiorstw), Chin (179), Francji (148), Włoch (133), Danii (86), Hiszpanii (78), Wielkiej Brytanii (69), Turcji (62), Belgii (55), Austrii (54 ) i Polski (47).

Producenci w dzisiejszych czasach wymagają najnowocześniejszych i profesjonalnych rozwiązań, aby ich gospodarstwa funkcjonowały jak najlepiej. Odnosi się to do wszystkich obszarów hodowli: żywienia, zarządzania stadem, rozrodu, doju, logistyki, jak również w dziedzinie zdrowia i dobrostanu zwierząt. Uzyskanie kompleksowej wiedzy umożliwi EuroTier. Najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne oraz metody produkcji będą omówione podczas wielu profesjonalnych wykładów i panelu dyskusyjnych w trakcie kolejnych dni targowych.

Podczas EuroTier dużo uwagi zostanie poświęcone m.in. zdrowiu zwierząt. Również temat wyżywienia ludzkości będzie poruszany podczas hanowerskich targów.

Globalne zapotrzebowanie na produkty rolne, żywność, paliwo i materiały podwoi się w ciągu najbliższych lat –jest to fakt powszechnie znany. Branża rolna musi sobie jednak poradzić z tym wyzwaniem tylko dzięki nowoczesnym metodom i optymalizowaniu produkcji oraz zwiększaniu jej efektywności. Będzie to wymagało zastosowania innowacji technologicznych i nowych metod, jednocześnie minimalizując obciążenie i zanieczyszczenie środowiska.

Niestety, przed branżą wciąż jest wiele przeszkód, a sytuacja na rynku wcale nie poprawia nastrojów rolników i producentów. Planują oni mniej inwestować w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Mowa tu oczywiście o tych krajach, w których jest spora niepewność produkcji i niskie ceny skupu, a co za tym idzie, produkcja jest mało opłacalna (Niemcy, Francja Polska). Odmienny obraz jest w Wielkiej Brytanii, gdzie gotowość do inwestowania wzrosła.

EuroTier jest wiodącym na świecie tego typu wydarzeniem dotyczącym produkcji zwierzęcej. Dzięki doskonałej i kompleksowej ofercie, będzie dostarczać rozwiązania oraz wiedzę producentom zwierząt z całego świata. DLG oczekuje podobną frekwencję odwiedzających, jak przed dwoma laty, kiedy przybyło łącznie około 156 000 gości.

O OZE i nie tylko

Równolegle do EuroTier odbędą się również targi EnergyDecentral 2016, międzynarodowe targi techniczne dla innowacyjnych dostawców energii. Weźmie w nich udział ok. 330 specjalistycznych wystawców.

Pora na zmiany

Ze względu na coraz większą liczbę wystawców, w tym roku DLG dokonał zmian w rezerwacji powierzchni wystawienniczej oraz optymalizacji podziału na hal i sektorów na konkretne działy produkcji. Zapewni to optymalne warunki dla odwiedzających z całego świata, aby mogli oni skutecznie i łatwo porównać produkty i innowacje w ramach swoich obszarów zainteresowania.

Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Oferta dla produkcji drobiu, łącznie z World Poultry Show będzie można znaleźć w halach 2, 3 i 4,
  • Strefa świń została przeniesiona do hali 15, 16 i 17,
  • Strefę bydła można znaleźć w halach 11, 12, 13 i 27,
  • Pozostałe grupy zwierząt będą w halach 2, 18, 20, 21, 22, 23 i 26,
  • Technologia asenizacyjna będzie prezentowana w hali 27,
  • Akwakultura znajdzie się w hali 24,
  • EnergyDecentral odbędą się w halach 24 i 25,
  • Konwencja BIOGAZ z Fachverband Biogas (Niemieckie Stowarzyszenie Biogazu) będzie nowością. Można ją znaleźć w obszarze konferencyjnej w hali nr 2.

Na miejscu goście mogą korzystać z bezpłatnego transferu pomiędzy halami autobusem na terenie targów, aby szybko i skutecznie dotrzeć w odpowiednie miejsce.

W tym roku po raz kolejny EuroTier oferuje unikalny przegląd najlepszych genetyk w hodowli bydła w Europie. Czołowe organizacje i przedsiębiorstwa hodowlane niemieckie i międzynarodowe przedstawią swoją ofertę w “TopTierTreff” w hali 11. Codzienne prezentacje odbędą się w języku niemieckim, czasem również w języku angielskim i rosyjskim.

W hali 17 z kolei odbędzie się organizowany wspólnie przez Bauförderung Landwirtschaft (BFL) oraz DLG “Future-proofing pig finishing”, czyli nowe metody i możliwości w produkcji tuczników.

Wszelkie aktualności dotyczące targów, programu, planu oraz inne informacje znajdą Państwo na stronie https://www.eurotier.com/. Strona dostępna jest w języku angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, chińskim i rosyjskim. Bilety można kupić online, są one tańsze w przedsprzedaży i kosztują:

  • Bilet jednodniowy 21 Euro (25 Euro w kasie w dniu targowym)
  • Bilet na całe wydarzenie (od 15 do 18 listopada) 45 Euro zamiast 50 Euro w kasie w dniu targowym

źródło: DLG22

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.