fbpx
Strona głównaWiadomościCopa-Cogeca w obronie rynku wieprzowiny

Copa-Cogeca w obronie rynku wieprzowiny

Od półtora roku, europejski sektor wieprzowiny znajduje sie w kryzysowej sytuacji. Komitety Copa i Cogeca wzywają do pilnego przywrócenia refundacji wywozowych dla wieprzowiny. N

Od pewnego czasu ceny wieprzowiny znacznie spadły. Między grudniem 2008 a lutym 2009 roku, spadły one średnio o około 10 %. Konieczne jest, aby Unia Europejska podjęła natychmiastowe działania w celu stabilizacji rynku. Rosja skutecznie zamknęła rynek na wieprzowinę pochodzącą z Unii Europejskiej. Posiadanie refundacji wywozowych jako narzędzia umożliwiającego utrzymanie naszego poziomu eksportu na inne kluczowe rynki, takie jak Japonia i Hong Kong jest zatem bardzo ważne – powiedział Pekka Pesonen Sekretarz Generalny Copa-Cogeca.”

Wrp.pl/KRIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.