fbpx
Strona głównaWiadomościCopa-Cogeca w obronie rynku wieprzowiny

Copa-Cogeca w obronie rynku wieprzowiny

Od półtora roku, europejski sektor wieprzowiny znajduje sie w kryzysowej sytuacji. Komitety Copa i Cogeca wzywają do pilnego przywrócenia refundacji wywozowych dla wieprzowiny. N

Od pewnego czasu ceny wieprzowiny znacznie spadły. Między grudniem 2008 a lutym 2009 roku, spadły one średnio o około 10 %. Konieczne jest, aby Unia Europejska podjęła natychmiastowe działania w celu stabilizacji rynku. Rosja skutecznie zamknęła rynek na wieprzowinę pochodzącą z Unii Europejskiej. Posiadanie refundacji wywozowych jako narzędzia umożliwiającego utrzymanie naszego poziomu eksportu na inne kluczowe rynki, takie jak Japonia i Hong Kong jest zatem bardzo ważne – powiedział Pekka Pesonen Sekretarz Generalny Copa-Cogeca.”

Wrp.pl/KRIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.