Copa-Cogeca: Strategia przystosowania się do zmian klimatu to krok w dobrym kierunku

Największe unijne związki rolnicze uważają, że przygotowana przez Komisję Europejską nowa strategia przystosowania się do zmian klimatu to krok w dobrym kierunku.

– Popieramy cel strategii, jakim jest opracowanie mechanizmu certyfikacji pochłaniania dwutlenku węgla, aby rozwinąć inicjatywę dotyczącą rolnictwa węgla ogłoszoną w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – mówi Jean Baptiste Boucher z Biura Prasowego Copa – Cogeca.

Rolnicy i spółdzielnie rolnicze uważają rozwój rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla dla opartych na rynku systemów uprawnień do emisji dwutlenku węgla jako długoterminowe realne rozwiązanie zapewniające ekologiczne i ekonomiczne filary zrównoważonego rozwoju.

Copa i Cogeca popierają cele strategii dotyczące stworzenia środowiska prawnego dla nasion roślin i materiałów rozmnożeniowych.

– Niedobór wody jest poważnym skutkiem zmian klimatycznych w coraz większej liczbie regionów europejskich i stwarza coraz większe wyzwania dla producentów żywności. Precyzyjne technologie rolnicze mają kluczowe znaczenie dla lepszego i dostosowanego do potrzeb wykorzystania zasobów wodnych w produkcji żywności. Dzięki wspólnej polityce rolnej i innym środkom politycznym odpowiedni zestaw narzędzi i sprzyjające środowisko finansowe dla rolnictwa precyzyjnego odgrywają kluczową rolę we wspieraniu przejścia na bardziej zrównoważoną produkcję żywności – dodaje Boucher.

Oprócz rolnictwa, leśnictwo odgrywa kluczową rolę w rozwiązaniach opartych na przyrodzie; adaptacja będzie działać w synergii ze środkami w sektorze leśnym, odzwierciedlonymi w przyszłej strategii leśnej UE. Zdaniem Copa – Cogeca konieczne są szybkie rozwiązania adaptacyjne w sektorach opartych na przyrodzie, oparte na solidnych innowacjach badawczych wspieranych przez program „Horyzont Europa”.

Copa i Cogeca ze szczególnym zadowoleniem przyjmują silny nacisk strategii na współpracę międzynarodową, opierając się na zobowiązaniach wynikających z porozumienia paryskiego do powstrzymania globalnego ocieplenia bez narażania bezpieczeństwa żywnościowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności