fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinCopa – Cogeca apeluje do zarządzających ryzykiem

Copa – Cogeca apeluje do zarządzających ryzykiem

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjęły zalecenia Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa (EFSA) który potwierdził, że całkowity zakaz zaprawiania nasion neonikotynoidami w przypadku wszystkich upraw jest nieuzasadniony.

W reakcji na sprawozdania opublikowane dzisiaj przez EFSA, sekretarz generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział: „Dla Copa i Cogeca pszczoły miodne są bardzo ważne, gdyż zapylają rośliny i utrzymują różnorodność biologiczną w UE. Równocześnie pszczoły potrzebują upraw, by móc odpowiednio się żywić”.

-Apelujemy do Komisji Europejskiej i państw członkowskich o przeprowadzenie dokładnej oceny zastosowań, które można by zatwierdzić w oparciu o ocenę trzech substancji czynnych. Apelujemy również do osób zarządzających ryzykiem o zbadanie odpowiednich środków pozwalających na utrzymanie tych produktów w sprzedaży, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pszczołom – dodał Pesonen.

Źródło: Copa-Cogeca

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.