Concordia – dobry wynik dla rolnictwa

Concordia Ubezpieczenia zakończyła 2013 rok przypisem na poziomie 402,7 mln zł. Z tego Concordia Polska TUW zebrała 347,9 mln zł składki przypisanej brutto, odnotowując zysk na poziomie 14,3 mln zł. Natomiast spółka życiowa – WTUŻiR Concordia Capital SA zarobiła 5,3 mln zł, sprzedając ubezpieczenia na kwotę 54,9 mln zł.

Concordia Polska TUW 
Towarzystwo specjalizuje się w ubezpieczeniach dla rolnictwa. Szkody powstałe w tym obszarze wpływają zatem istotnie na osiągane wyniki finansowe. Na przełomie 2012 i 2013 roku zima była dość łagodna. W związku z czym liczba zgłoszonych szkód m.in. z tytułu ujemnych skutków przezimowania była mniejsza niż w roku 2012. Łączna wartość odszkodowań wypłaconych przez spółkę majątkową wyniosła 161,9 mln zł, czyli o 319,9 mln zł mniej niż w porównywalnym okresie roku poprzedniego. 
Concordia Polska TUW mimo 8-procentowego spadku sprzedaży odnotowała wzrost zysku do poziomu 14,3 mln zł, ze 100,9 mln zł straty w 2012 roku.
Naszym celem na rok 2014 i kolejne lata jest umacnianie kompetencji w sektorze agro. Chcemy być bowiem wiodącym merytorycznie ubezpieczycielem w tym segmencie, w Polsce. Pracujemy nad wprowadzeniem kilku ciekawych rozwiązań związanych z rolnictwem, których nie ma obecnie na polskim rynku. Zaobserwowaliśmy pewną lukę, którą zamierzamy wykorzystać. Wszystko po to, aby móc jeszcze pełniej dbać o bezpieczeństwo rolnika i jego gospodarstwa – deklaruje Andrzej Cyganik- Prezes Concordii Ubezpieczenia.
WTUŻiR Concordia Capital SA
Spółka osiągnęła w 2013 roku 20-procentowy wzrost sprzedaży ubezpieczeń życiowych oraz ponad  trzykrotnie większy zysk w porównaniu z rokiem poprzednim. 
Wpływ na dobry wynik wypracowany przez spółkę życiową w 2013 roku miał wzrost sprzedaży ubezpieczeń z grupy 1 oraz grupy 5. Towarzystwo sprzedało ubezpieczeń życiowych na kwotę 28,6 mln zł, czyli o 19 proc. więcej niż w roku 2012. Ubezpieczeń chorobowych i wypadkowych natomiast na kwotę 24,5 mln zł, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. 
Na rok 2014, w spółce życiowej, założyliśmy dalszy wzrost składki przypisanej, co w obliczu problemów stojących przed rynkiem ubezpieczeniowym, związanych głównie z wprowadzeniem rekomendacji U, będzie dość dużym wyzwaniem. Obserwujemy rynek i przygotowujemy szczególne rozwiązania, po to aby nasi Partnerzy mogli kontynuować swoją działalność – wskazuje Andrzej Cyganik.
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności