COBORU wybrał nowe kombajny

Przetargi na kombajny poletkowe, ogłoszone przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych rozstrzygnięty. Zwycięzca to Haldrup – C60. Nowe maszyny trafią do Szczecina Dąbie, Wrócikowa, Sulejowa i Zbyszewa.

Przetargi ogłoszone przez COBORU dotyczyły zakupu kombajnów poletkowych do Stacji Doświadczalnych Oceny Odmian w Szczecinie Dąbiu, Wrócikowie, Sulejowie oraz Zybiszowie.

Zwycięską maszyną został HALDRUP-C60 – silny i trwały kombajn poletkowy. Jego cechy charakterystyczne, to:

Silny, 55 kW / 75 PS silnik diesla dla efektywnych i niezawodnych zbiorów
90 l zbiornik paliwa – maszyna przeznaczona do długich godzin zbiorów
Łatwy dostęp do wszystkich części silnika
Łatwy dostęp do wewnętrznej części młocarni
Łatwy dostęp i wymiana klepiska – bez dodatkowych narzędzi
Potężny bęben młocarni z wysoką wydajnością młócenia
Trzy etapy systemu wytrząsania gwarantują większą czystość ziarna – lepsza prezentacja próbek i lepsze wyniki dalszych analiz
Łatwa i szybka zmiana hedera – max. 15 minut, stół do cięcia z podajnikiem ślimakowym dostępny jest opcjonalnie
Duża pojemność zbiorów

Firma Haldrup posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla firm i instytucji nasiennych, badawczych oraz doświadczalnictwa w zakresie nasiennictwa i wdrażania nowych odmian. Poza zwycięską maszyną, firma w swojej ofercie ma urządzenia w kompletnym zakresie prac badawczych od siewu, nawożenia aż po zbiór i omłoty polowe, laboratoryjne z pełnym pomiarem plonu nasion i masy roślinnej wraz z możliwością pomiaru w czasie rzeczywistym składu chemicznego plonu w technologii NIR. W ofercie znajdują się różnego rodzaju siewniki, kombajny, sprzęt do omłotu, oczyszczenia oraz pomiaru plonu. Wszystkie urządzenia spełniają najwyższe wymogi normowane wymogami badań naukowych.