fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówCo zostało z zapowiedzi korzystnych cen nawozów? Ceny nawozów w Krajowej Grupie...

Co zostało z zapowiedzi korzystnych cen nawozów? Ceny nawozów w Krajowej Grupie Spożywczej

Dodanie do listy dystrybutorów Grupy Azoty Krajowej Grupy Spożywczej miało w założeniu stabilizować i zapewniać przystępne dla rolników ceny nawozów. Jak jest w rzeczywistości?

Aby sprawdzić jak obecnie wyglądają ceny nawozów w KGS zadzwoniliśmy dziś (08.02.23) do kilku punktów dystrybucyjnych Grupy. Ceny wszędzie są na takim samym poziomie, niezależnie czy to punkt w Malborku, czy w Werbkowicach.

Niestety ceny te mimo ostatniej obniżki przez Grupę Azoty utrzymują się na dość wysokich poziomach. Dla przykładu będący ostatnimi czasy na ustach wszystkich mocznik kosztuje w KGS 3840 zł netto/t, co jest ceną o ponad 1 tys. zł wyższą od cennika Agrochemu.

Z kolei saletra amonowa 34 kosztuje w punktach KGS 3615 zł netto tona, co znów jest ceną znacznie wyższą od cennika Agrochemu, gdzie ten nawóz wyceniono na 2920 zł netto/t. Podobnie sprawa ma się z saletrzakiem wystawionym w cenniku Agrochemu za 2530 zł/t, a w KGS kosztującym 3300 zł netto za tonę.

W odniesieniu do cennika Agrochemu, nieco tańsze są tylko nawozy wieloskładnikowe. Przykładowo za Polifoskę 6 trzeba w KGS zapłacić 4355 zł netto/ tona, a Polifoska 5 kosztuje 3970 zł netto/ tona. Ceny te są zatem tylko kilkadziesiąt zł na tonie niższe od cen Agrochemu i raczej nie rekompensują dużo wyższych cen za pozostałe nawozy.

Zobacz także:

Co z rekompensatami dla rolników, którzy kupili droższe nawozy? Minister Kowalczyk odpowiada

10 KOMENTARZE

  1. Ojej bo ja drogo kupiłem kupiłeś bo było cię stać i zkalkulowałeś że ci się opłaca za tyle kupić to po co dziś płacz ja policzyłem że więcej jak 2000 za tonę to nie zapłacę bo mi zboże nie zwróci nawet kosztów nawozów i nie kupowałem i dziś nie płaczę a zobaczymy po ile będzie zboże do żniw i po dopiero będzie płacz jak nie jeden liczył że po 2000 sprzeda dobrze jak będzie po 700

    • Jak pszenica będzie po 700 to ty też z torbami pójdziesz bo nawóz to nie jedyny koszt produkcji .Zanim głupoty napiszesz to włącz myślenie.
  2. Może pora odejść od tych komunistycznych pszyzwyczajeń z kupowaniem na zapas ja co roku kupuję na wiosnę jak idę w pole i jakoś nie zbankrutowałem

    • Głupi rolnik zagłosuje na nich, ale ja jestem rolnikiem i nigdy nie głosowałem na PiS, PSL, SLD Hołownia Kukiza. Kiedyś niestety głosowałem na PO ale już też mi to przeszło.
  3. Rolnika oszukali na zbożu,oszukali na cenie nawozów,a dzisiaj proponują kredyt?Niech się nawet nie ośmieszają te n asze ministry.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.