fbpx
Strona głównaUprawaNawożenieCo z nawożeniem azotowym od 1 lutego?

Co z nawożeniem azotowym od 1 lutego?

Rolnicy, którzy liczyli na to, że z nawozem azotowym wjadą w pole już z początkiem lutego są rozczarowani. Rozporządzanie nie zostało jeszcze opublikowane, zatem nie obowiązuje. Z początkiem lutego projekt rozporządzenia nadal pozostaje w legislacji, na dzień dzisiejszy w Komisji Prawniczej.

„Wykaz powiatów, w których będzie możliwe wcześniejsze stosowanie nawozów, po uwzględnieniu średniej dobowej temperatury powietrza, będzie publikowany codziennie, od 1 do ostatniego dnia lutego, na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego agrometeo.imgw.pl” – tak brzmiał komunikat MRiRW.

Pozostaje śledziennie strony agrometeo.imgw.pl, zakładki kryterium wcześniejszego terminu nawożenia – tu mają pojawić się informacje z wykazem powiatów, w których możliwe będzie wcześniejsze nawożenie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.