Claas w natarciu na Rosję

W Krasnodarze został otwarty nowy zakład produkcyjny Claas. Jest to jedna z czterech największych fabryk tej firmy. Claas patrzy długoterminowo, dlatego nowa inwestycja powstała pomimo trudnej sytuacji politycznej, ekonomicznej i gospodarczej w Rosji.

Firma Claas planuje dalszą modernizację rosyjskiego sektora rolnego i stworzenie dodatkowego zakładu eksploatacji na południu Rosji w mieście Krasnodar. Firma zainwestowała około 120 mln euro w ramach tego projektu. – Obecnie najbardziej nowoczesny zakład produkcyjny maszyn rolniczych w Europie, fabryka w Krasnodarze została zbudowana w ciągu zaledwie 27 miesięcy – opowiada Lothar Kirszun, rzecznik zarządu Claas.

Nowy zakład zatrudnia pracowników z wielu regionów Rosji, niektórzy z nich przebyli drogę 2000 km, aby pracować w firmie Claas w Krasnodarze. Fabryka w Krasnodarze jest około dziesięć razy większy niż poprzedni zakład, a jego powierzchnia wynosi około 45 000 metrów kwadratowych. W związku z tym, wielkości produkcji zwiększy się do 2 500 kombajnów i ciągników rocznie. Spośród jedenastu zakładów produkcyjnych CLAAS, fabryka ta znajduje się w pierwszej czwórce pod względem wielkości.

Renata Struzik, źródło: Claas