fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościClaas stawia na ciągniki autonomiczne

Claas stawia na ciągniki autonomiczne

CLAAS uczestniczy w rundzie finansowania holenderskiego startupu AgXeed B.V., rozszerzając w ten sposób swoje udziały. Ponadto nawiązano pierwszą współpracę w zakresie dystrybucji i serwisu z niemiecką spółką CLAAS Vertriebsgesellschaft mbH z siedzibą w Herzebrock-Clarholz.

Po pierwszych udanych wspólnych projektach CLAAS zacieśnia współpracę z holenderskim startupem AgXeed w zakresie rozwoju i komercjalizacji autonomicznych maszyn rolniczych. W tym celu firma CLAAS za pośrednictwem Seed Green Innovations GmbH uczestniczyła w rundzie finansowania wraz z inwestorami venture capital Amathaon Capital z Monachium oraz spółką Grupy AMAZONE z Hasbergen-Gaste. Seed Green Innovations GmbH jako spółka inwestycyjna Grupy CLAAS wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa, które chcą odegrać znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości rolnictwa i umożliwia im dostęp do struktur sprzedaży i serwisu firmy CLAAS.

Współpraca między CLAAS i AgXeed rozpoczęła się po pierwszej inwestycji wiosną 2021 r. i od tego czasu jest stale rozwijana. Poprzez kolejną inwestycję CLAAS zapewni sobie dalszy dostęp do innowacyjnych technologii w zakresie autonomicznych maszyn rolniczych. Jednocześnie AgXeed korzysta z międzynarodowej sieci i kompetencji Grupy CLAAS w wielu obszarach, od rozwoju po sprzedaż i serwis.

AgXeed, fot. Claas
AgXeed, fot. Claas

Holenderski startup AgXeed B.V. oferuje inteligentny, zrównoważony i w pełni autonomiczny system zarządzania ze skalowalnym sprzętem, narzędziami do wirtualnego planowania i kompleksowymi modelami danych, dzięki czemu zalicza się obecnie do wiodących firm w tej dziedzinie w Europie. Po zaprezentowanej w 2020 r. wersji gąsienicowej o mocy 115 kW, w 2021 r. powstał trójkołowy AgBot na potrzeby upraw owoców i winorośli, a ostatnio czterokołowy AgBot – oba o mocy 55 kW. Wszystkie pojazdy mają napęd spalinowo-elektryczny. Wspólnie z firmą CLAAS i innymi partnerami, Amazone i Amathaon, AgXeed zamierza w najbliższych latach jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój wydajnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie procesów rolniczych.

CLAAS Vertriebsgesellschaft rozpoczyna działalność sprzedażową i serwisową

Od lata 2022 r. wybrani dealerzy CLAAS Vertriebsgesellschaft mbH (CVG) w Niemczech i Szwajcarii staną się partnerami dystrybucyjnymi i serwisowymi AgXeed. „Wraz z naszymi wybranymi dealerami gwarantujemy najwyższy poziom profesjonalizmu, bliski kontakt z klientem i ogromne doświadczenie w zakresie doradztwa i serwisu” – wyjaśnia dr Benjamin Schutte, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i serwisu CVG. „W szczególności autonomiczna technika rolnicza wymaga tutaj kompleksowego podejścia. Serwis obejmuje nie tylko prace naprawcze i konserwacyjne, ale także kompleksowe doradztwo i analizę gospodarstw rolniczych na początkowym etapie aż do pełnego wdrożenia z autonomicznych systemów od AgXeed.” Współpraca z AgXeed pozwala sieci dealerskiej CLAAS włączyć produkty AgXeed do swojej oferty oraz zdobyć doświadczenia w zakresie napędów elektrycznych i wymagań serwisowych maszyn autonomicznych. Oprócz sprzedaży AgBotów oferowane będą także modele na wynajem, które mają ułatwić klientom rozpoczęcie pracy z autonomiczną techniką rolniczą i umożliwić przeprowadzenie szczegółowych testów w ich własnych gospodarstwach. W tym celu spółka CVG dodała już dwa AgBoty do swojej oferty maszyn na wynajem FIRST CLAAS RENTAL. 

Źródło: Claas

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.