CLAAS sponsorem konkursu koncepcji FARMING BY SATELLITE

W połowie marca ruszył tegoroczny konkurs FARMING BY SATELLITE dot. rolnictwa precyzyjnego, którego sponsorem ponownie jest firma CLAAS. Młodzi rolnicy mogą indywidualnie lub zespołowo zgłaszać swój udział do 15 czerwca 2020 roku.

Konkurs FARMING BY SATELLITE został zainicjowany przez Europejską Agencję GNSS (GSA) i Europejską Agencję Środowiska (EEA) i jest skierowany do młodych rolników oraz do uczniów i studentów, przede wszystkim na kierunkach informatycznych, budowy maszyn i nauk rolniczych. Ideą konkursu jest wspieranie konsekwentnego rozwoju wykorzystywania systemów GNSS i obserwacji Ziemi w rolnictwie europejskim i afrykańskim. Konkurs promuje zrównoważone praktyki rolnicze oraz poprawę wydajności i wykorzystywania zasobów, a tym samym zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko.

Korzystanie z danych satelitarnych jest niezbędne, aby przygotować sektor rolniczy na globalne wyzwania, takie jak wzrost liczby ludności na świecie i skutki zmian klimatycznych. Konkurs FARMING BY SATELLITE ma zachęcić młodych specjalistów, rolników i studentów w Europie do opracowywania nowych, zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań z wykorzystaniem systemu obserwacji Ziemi Copernicus oraz systemów nawigacji satelitarnej EGNOS i Galileo.

Edycja 2020 konkursu przewiduje nagrodę specjalną dla drużyny z Afryki, która uwzględni szczególne potrzeby i zasoby państw afrykańskich w zakresie poprawy samowystarczalności i zrównoważonej modernizacji rodzimego rolnictwa.

Kto by pomyślał, że Galileusz i Kopernik będą w stanie przekonać młodych rolników, by stali się obeznanymi z nowoczesną technologią przedsiębiorcami, którzy wykorzystują dane z kosmosu do wprowadzania innowacji wpływających na poprawę jakości życia. Potrzebujemy młodych, innowacyjnych rolników, którzy będą rozwijać konkurencyjne, a zarazem zrównoważone rolnictwo, wykorzystując przy tym możliwości, jakie oferują im technologie kosmiczne. Poprzez konkurs chcemy wesprzeć ich, pomagając w znalezieniu najlepszego możliwego rozwiązaniawyjaśnia Pascal Claudel, dyrektor wykonawczy GSA.

Osoby indywidualne lub zespoły mogą zgłaszać swój udział w konkursie drogą internetową od 16 marca do 15 czerwca 2020 r. Najlepsze koncepcje zostaną wyłonione do udziału w rundzie finałowej. Nagroda pieniężna w łącznej wysokości 10 000 euro zostanie podzielona pomiędzy czterech najlepszych uczestników.

Konkurs FARMING BY SATELLITE 2020 wspiera jego sponsor – producent techniki rolniczej CLAAS. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod adresem www.farmingbysatellite.eu

Informacja prasowa: CLAAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności