fbpx

Claas rezygnuje z przyczep samozaładowczych. Powód? Wypierają je sieczkarnie

W najbliższych latach Claas zainwestuje około 40 mln euro w przebudowę zakładu w Bad Saulgau. Kosztem działu przyczep samozaładowczych rozbudowany zostanie zwłaszcza dział zajmujący się przystawkami Orbis do sieczkarni Jaguar.

Bad Saulgau w Grupie Claas stanowi centrum kompetencji w mechanizacji łańcucha procesów zbioru pasz – od koszenia do zbioru materiału w sieczkarniach Jaguar. W ostatnich latach zakład znacznie się rozwinął i nawet w czasie pandemii zdołał zwiększyć swoją produkcję. W ramach bieżącego programu inwestycyjnego trwa obecnie rozbudowa i modernizacja infrastruktury zakładu, a istniejąca hala o powierzchni 5 tys. m2 jest przeprojektowywana w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni montażowej. Jednocześnie na kilku etapach odbywa się adaptacja i modernizacja całej infrastruktury energetycznej pod kątem przyszłych zdolności produkcyjnych. W dalszej kolejności planowane są inwestycje w obszarach logistyki, produkcji i optymalizacji montażu. Całkowita kwota inwestycji wynosi około 40 mln euro.

Sukces produktów Claas w zakresie profesjonalnej techniki zbioru pasz, a przede wszystkim pozytywne prognozy sprzedaży nowych przystawek do kukurydzy Orbis wymagają dostosowania struktury zakładu w Bad Saulgau.

– Na wszystkich rynkach nadal obserwujemy nieprzerwaną tendencję w kierunku rozwoju profesjonalnej techniki żniwnej, a dzięki wielu liniom produktów jesteśmy w tej kwestii doskonale przygotowani – mówi Uli Nickol, szef działu maszyn Claas do zbioru pasz i dyrektor zarządzający w Claas Saulgau GmbH i Claas Material Handling GmbH.

– Jednym z przykładów jest ogromny, przekraczający nasze oczekiwania popyt na nasze nowe przystawki do kukurydzy Orbis, zwłaszcza na nowy model Orbis 900. Oprócz przystawek do sieczkarni polowej, Claas dzięki wielu nowym produktom w najbliższych latach rozszerzy, zmodernizuje i jeszcze bardziej sprofesjonalizuje swoją ofertę w obszarach zbioru pasz. W tym celu opracowywanych i testowanych jest obecnie wiele nowych rozwiązań – dodaje.

Jak tłumaczy firma, długofalowy rozwój oferty produktów jest konsekwentnie dostosowywany do światowych trendów i strategii wzrostu produktów Claas. Widać przy tym, że znaczenie metody zbioru z użyciem przyczep samozaładowczych w stosunku do sieczkarni polowych spada, a ich sprzedaż w skali globalnej wciąż maleje. Tym samym segment przyczep samozaładowczych staje się niszowy o charakterze regionalnym.

W związku z tym Grupa Claas zdecydowała o zaprzestaniu produkcji przyczep samozaładowczych i przyczep do transportu masy na kiszonkę z końcem sezonu 2022, tworząc tym samym dodatkowe zdolności produkcyjne dla przystawek Orbis. Także po zakończeniu produkcji firma będzie w dalszym ciągu gwarantować serwis w kwestii zaopatrzenia w części zamienne do przyczep Cargos. Bieżące kwestie serwisowe nadal będą rozpatrywane przy wsparciu działu rozwoju produktów z Bad Saulgau.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.