Claas Polska szkoli z obsługi maszyn

W czerwcu CLAAS organizuje szkolenia dla operatorów swoich maszyn. Skorzystać z nich może każdy, a nie, jak do tej pory tylko klienci firmy – właściciele tych maszyn.

Firma Claas zaprasza na szkolenia dla operatorów maszyn Claas. Do tej pory z takiej możliwości mogli skorzystać tylko nabywcy nowych maszyn tej marki. Teraz w szkoleniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Oferta szkoleniowa firmy zawiera kursy z zakresu eksploatacji i obsługi

  •     kombajnów zbożowych CLAAS LEXION serii 600
  •     kombajnów zbożowych CLAAS LEXION serii 700
  •     sieczkarni samojezdnej CLAAS JAGUAR serii 800 i 900
  •     CLAAS XERION 5000

Szkolenia przeprowadzane są w ciągu jednego dnia. W trakcie kilku godzin poruszonych jest szereg zagadnień, które są istotne z punktu widzenia operatora maszyny. Na początek uczestnicy mogą zapoznać się z przepisami przeciwpożarowymi i BHP podczas pracy maszyną. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę liczbę wypadków, jakie co roku są udziałem wielu rolników.

Poza kwestią bezpieczeństwa, uczestnicy szkolenia dowiedzą się o budowie, obsłudze technicznej oraz regulacji maszyny, doborze i stosowaniu materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Podczas kursu nie zabraknie szkolenia z organizacji pracy na polu, kolejności kroków podczas regulacji maszyny oraz postępowania w przypadku sytuacji krytycznych i awaryjnych. Ważną częścią merytoryczną szkolenia będzie też konserwacja maszyny i rutynowa obsługa na koniec sezonu i późniejsze jej przechowywanie. Eksperci podadzą rolnikom przydatne strony internetowe oraz literaturę, z których warto korzystać przy pracy z maszynami. Podsuną również garść informacji nt wybranych zagadnień z przepisów kodeksu drogowego.

Kursy będą się odbywały w okresie od 6 czerwca do 1 lipca 2016 w godzinach 8:30 do 17:30. Miejsce szkolenia to Akademia CLAAS Polska w Niepruszewie przy ul. Świerkowej 7 (64-320 Buk). Koszt szkolenia wynosi 200 zł netto. Kwota ta zawiera: przygotowanie materiałów merytorycznych w formie drukowanej, teoretyczną naukę obsługi maszyny oraz stylów jazdy, przerwy kawowe oraz obiad. W celu ustalenia terminu oraz uzyskania szczegółów dotyczących kursów można kontaktować się z Michałem Torbą, tel. 618 349 865, e-mail: michal.torba@claas.com

Źródło: Claas Polska