Claas od kuchni

Na nowej stronie internetowej ciągników Claas www.tractors-making-of.claas.com można dowiedzieć się i zobaczyć, jak powstają ciągniki tej marki. I to nie tylko już w fabryce, ale od etapu planowania, konstruowania, aż do dokręcenia „ostatniej śrubki”.

Ile technologii know-how ukryte jest w ciągniku Claas? I jakie etapy rozwoju są wymagane od pierwszego pomysłu do wykonania praktycznego produktu w najnowszej technologii?  To ujawnia nowa strona internetowa ciągników Claas www.tractors-making-of.claas.com. Podczas krótkich filmów i wywiadów zarówno pracownicy tej marki, jak i rolnicy dostarczają podstawowych informacji i wyrażają osobiste spostrzeżenia na wszystkich etapach planowania, rozwoju i produkcji ciągników.

Modele z materiałów kompozytowych w rzeczywistym rozmiarze

Na nowej stronie entuzjaści ciągników CLAAS dowiedzą się na przykład, jak twórcy Claas konsultują z rolnikami i wykonawcami ich wymagania i oczekiwania oraz włączają je do projektowania nowych modeli. Istnieje również unikalny wgląd w fazie rozwoju, w którym inżynierowie opracowują na komputerach nowe koncepcje ciągnika, z których następnie modele z materiałów kompozytowych powstają w rzeczywistym rozmiarze. Na podstawie tych modeli, nowe ciągniki w gospodarstwach i przedsiębiorstwach na całym świecie są sprawdzane i poddane dalszej optymalizacji. Nawet skomplikowany proces walidacji Claas jest częścią ukazaną na stronie internetowej. Pokazane jest tam również, jak nowa seria ciągników poddana jest testom wytrzymałości przy ekstremalnych obciążeniach w centrum testowym w Le Mans.

Jak powstaje ciągnik Claas na miarę?

Strona Making-of pokazuje również, jak firma tworzy każdy ciągnik indywidualnie przystosowany do specyficznych wymagań każdego klienta, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy. Spojrzenie na produkcję ujawnia między innymi, jak tworzy się kabiny wyposażone w panele przyrządów, układ hamulcowy i inne grupy montażowe na długości 200 metrów linii produkcyjnej, jak osie, przekładnie i inne ważne podzespoły są wykonywane i jak działa lakiernia.

Wszystkie te informacje o produkcji ciągników CLAAS są już dostępne na stronie internetowej tractors-making-of.claas.com oraz jako aplikacja na itunes.

za: Claas