CLAAS inwestuje w maszyny zielonkowe

W południowej części Niemiec, gdzie znajduje się największy obszar użytków zielonych Europy, firma CLAAS składająca się 550 pracowników stworzyła szerokie portfolio maszyn do zbioru zielonki. Od roku 2012 przedsiębiorstwo zainwestowało 20 milionów Euro w rozwój i modernizację produkcji.

Nowa belka tnąca produkowana  w CLAAS SAULGAU
Belka tnąca jest sercem kosiarek DISCO z Bad Saulgau. Rozbudowa hali montażowej umożliwiła produkcję tego kluczowego elementu maszyny w naszym zakładzie. Pracownicy przeszli przez specjalny program szkoleniowy, aby spełnić wysokie wymagania jakościowe a cały proces montażu jest monitorowany i zapisywany. Systemu komputerowy nadzoruje wszystkie szczegóły dotyczące belki tnącej takie jak: moment dokręcenia śrub czy ilość oleju wlewana do listwy. Każda jednostka jest sprawdzana pod kątem szczelności i dokładności wykonania. Celem nowej belki tnącej MAX CUT jest polepszenie funkcjonowania i jakości.

Nowe centrum rozwoju o najwyższej jakości
„Hala nr 9” wybudowana przez firmę CLAAS jest najnowszą inwestycją firmy i jednym z najnowocześniejszych centrów rozwoju dla maszyn rolniczych na całym świecie. Wszystkie obszary od wstępnego rozwoju,  tworzenia prototypów, dokumentacji technicznej  po testy gotowych maszyn  znajduja się w jednym miejscu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest skrócenie cykli rozwoju a jednocześnie umocnienie pozycji na rynku. Nowoczesne serwo-hydrauliczne systemy testowe pozwalają na symulację obciążeń na jakie są narażone maszyny na polu. Procesy są powtarzane do miliona razy. W połaczeniu z intensywnymi testami polowymi pozwala to na dynamiczny rozwój naszych maszyn, i szybką reakcje na uzyskane efekty.

Centrum edukacji dla młodej kadry
Jednym z czynników zapewniających sukces fabryki w Bad Saulgau jest  dobrze wyszkolony personel. W 2012 roku zostało utworzone nowe Centrum Edukacji Technicznej, gdzie uczestnicy szkolą się do wymagających działań we wszystkich obszarach firmy. Najnowsza technologia, w pełni wyposażone sale szkoleniowe, najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i dostęp do automatycznego magazynu części są do dyspozycji stażystów. Fakt, że pełne szkolenia odbywają się w fabryce, identyfikują uczestników od początku z przedsiębiorstwem co odnosi się do produktów. Stażyści uczą się wczesnych procesów przemysłowych i są w stanie niezależnie i odpowiedzialnie wykonać skomplikowane zadania projekty.

Inteligentna produkcja
Podczas wytwarzania, wszystkie etapy są dokładnie dopasowane. Półfabrykaty z danej grupy są cięte przez dwie wycinarki laserowe, w naszym centrum cięcia blach. Następnie formowane sa przy użyciu pras hydraulicznych. W ten sposób wytworzone elementy trafiają na 9 lini spawalniczych współpracujących z pięcioma liniami montażowymi, które potrafią wytworzyć 180 dużych maszyn w ciągu dnia. Do dyspozycji jest 40 stanowisk spawalniczych i 18 robotów spawających. W miesiącach zimowych są tu spawane zespoły części do zbioru pasz a aktualnie w sezonie letnim przystawki dla sieczkarni JAGUAR. Roczne zużycie drutu spawalniczego wynosi w sumie około 24.000 km. Ta odległość odpowiada połowie drogi dookoła świata. Wykorzystywana metoda katodycznego głębokiego spawu zapewnia najwyższa jakość połączeń a laserowe cięcie zapewnia idealną krawędź dzięki temu farba lepiej przylega i idealnie zabezpiecza przed korozją. Woda wymagana do tych procesów jest oczyszczana poprzez zakładową oczyszczalnię wód ,a przez zastosowanie powłok o wysokiej zawartości substancji stałych emisje pyłu są bardzo niskie.
W sumie pięć taśm montażowych i 13 linii montażowych mogą wyprodukować 180 maszyn dziennie. Fabryka CLAAS w Bad Saulgau może wyprodukować równocześnie 40 różnych typów maszyn, które pociągiem, statkiem lub samochodem ciężarowym trafiają bezpośrednio do klienta.

Jak CLAAS stał się specjalistą w zakresie maszyn zielonkowych   
Firma CLAAS przejęła fabrykę w Bad Saulgau w 1969 od właściciela fabryki maszyn rolniczych Josef’a Bautz. To była logiczna kontynuacja zaangażowania w budowę pras, które mają również zastosowanie przy zielonce. Poprzez przejęcie firmy, CLAAS rozszerzył swój program produktów o kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, przyczepy samozbierające i przystawki do kukurydzy. Produkty otrzymały nowe nazwy CORTO, DISCO, VOLTO, LINER, CARGOS, ORBIS i DIRECT DISC. Ze względu na ciągły rozwój Grupy CLAAS i postęp technologiczny, fabryka w Bad Saulgau ciągle się zmieniała. W ostatnich latach system produkcji CLAAS wprowadził liczne innowacje w zakresie produkcji i logistyki. Tak więc możliwe jest, że fabryka CLAAS w Bad Saulgau pomimo dużej liczby wersji może być elastyczna w produkcji. 275 różnych produktów wytwarzanych jest na 17 ha fabryki z czego 80% jest zadaszonych. Samy kosiarek DISCO są 124 warianty a oprócz maszyn zielonkowych, fabryka w Bad Saulgau produkuje bębny tnące oraz szeroki asortyment przystawek do sieczkarni JAGUAR.

Wrp.pl/CLAAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności