Claas i Kramer-Werke już wkrótce oddzielnie

W 2018 roku zakończy się współpraca firm Claas i Kramer-Werke w zakresie produkcji ładowarek teleskopowych Claas Scorpion. Nie ma jednak powodów do niepokoju – serwis i dostawa części zamiennych będą zapewnione dla użytkowników również po zakończeniu współpracy.

W 2018 roku zakończy się współpraca w zakresie produkcji ładowarek teleskopowych pomiędzy firmą Claas i Kramer-Werke, jedną z firm Wacker Neuson Group. Rolnicy, którzy kupili lub kupią ładowarki teleskopowe nie mają się czego obawiać – zarówno serwis maszyn jak i dostawa części zamiennych będą zapewnione na wiele lat po zakończeniu współpracy.

Od 2005 roku firma Kramer-Werke rozwija i produkuje wysokiej jakości ładowarki teleskopowe w fabryce w Pfullendorf, które są dystrybuowane na światowe rynki przez firmę Claas pod nazwą „Claas Scorpion”. Z kolei grupa Wacker Nauson, poprzez własną sieć sprzedaży, oferuje ładowarki teleskopowe „Kramer” i „Wacker Neuson” na rynku budowlanym. Po zakończeniu współpracy, obaj partnerzy będą niezależnie dostarczać na rynek ładowarki teleskopowe.
W przyszłości firma Claas nawiąże współpracę z firmą Liebherr. Nowa seria Scorpion produkcji Liebherr będzie dostępna od stycznia 2018.

Renata Struzik, źródło: Claas