fbpx

Cła na ukraińskie towary trafiające do Unii Europejskiej zostaną zniesione

Wczoraj posłowie Parlamentu Europejskiego przegłosowali zniesienie ceł importowych na ukraińskie towary trafiające do Wspólnoty. Liberalizacja przepisów została przyjęta 515 głosami. 32 posłów zagłosowało przeciwko, a 11 wstrzymało się od głosu.

– Przepisy przyjęte na posiedzeniu plenarnym w trybie nadzwyczajnym obejmują całkowite zawieszenie ceł importowych na towary przemysłowe, owoce i warzywa oraz ceł antydumpingowych, a także środki ochronne na import stali na okres jednego roku – czytamy w komunikacie PE.

Samasz loteria - baner

– W obliczu rosyjskiej agresji Ukraina walczy nie tylko o własną wolność i bezpieczeństwo, ale także o całą Europę. Dlatego musimy wspierać Ukrainę na wszystkich szczeblach, wszystkimi dostępnymi nam narzędziami: zarówno bronią i sankcjami, jak i naszą siłą handlową. Udzielanie Ukrainie wsparcia, którego potrzebuje do samoobrony, nie ogranicza się do pola bitwy, ale obejmuje również zapewnienie, że ukraińska gospodarka pozostanie prężna i konkurencyjna. Dziś, wdrażając te bezprecedensowe środki liberalizacji handlu, musimy pokazać, że nasze poparcie dla Ukrainy jest absolutne, niezachwiane i nieodwracalne. Slava Ukraini! – stwierdziła sprawozdawczyni ds. Ukrainy Sandra Kalniete.

Przepisy zaczną obowiązywać następnego dnia po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.