Ciech Sarzyna ambitnie na lata

Podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach, firma Ciech Sarzyna zaprezentowała swoje plany na najbliższe lata. A są one ambitne – w portfolio ma się pojawić kolejnych 31 ŚOR.

W piątek, 18. września Ciech Sarzyna zorganizowała konferencję prasową podczas targów Agro Show w Bednarach. W jej trakcie, p.o. prezesa zarządu spółki Mariusz Grelewicz przedstawił nie tylko dotychczasowe portfolio i działy firmy, ale też plany na najbliższe lata w sektorze agro. Firma zamierza wprowadzić kolejnych 31 środków ochrony roślin. Ale to nie wszystko…

Przede wszystkim, firma stawia na badania, rozwój i sprzedaż. Jak podkreślał Mariusz Grelewicz, tylko w tym roku na rynek weszły cztery nowe produkty: Harpun 500 SC i Opal 500 S.C. – herbicydy przeznaczone do zwalczania miotły zbożowej i niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej; Ambasador 75 WG – herbicyd przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej oraz Grevitax – stymulator wzrostu zawierający ekstrakt z pestek grejpfruta, przeznaczony do stosowania w uprawach warzyw w gruncie i pod osłonami. Kolejne cztery mają pojawić się w 2016 roku, a następnych osiem produktów w kolejnych dwóch latach.

Mariusz Grelewicz zdradził również, że już wkrótce wprowadzone zostaną dwie nowe kategorie produktowe w segmencie agro. Jedną z nich mają być dodatki paszowe SorbiBuf CT (mieszanka paszowa uzupełniająca dla krów mlecznych) oraz SorbiNat CT (uniwersalny dodatek paszowy dla wszystkich gatunków zwierząt). Zgodnie z zapowiedziami, CIECH Sarzyna będzie sukcesywnie wprowadzała w tej kategorii nowe produkty – m.in. preparat do sanityzacji budynków inwentarskich SorbiDez CT czy środek minimalizujący ilość mykotoksyn w zbożach używanych do skarmiania zwierząt – SorbiTox CT.
Drugą nowością ma być… no właśnie, tego przedstawiciel firmy nie chciał już zdradzić. Zostanie ona oficjalnie zaprezentowana w IV kwartale 2015. Udało nam się tylko dowiedzieć, że będzie to kategoria produktowa do stosowania w produkcji roślinnej. Czyżby szykowała się mała rewolucja na rynku agro pod szyldem Ciech Sarzyna…?

Ciech Sarzyna to nie tylko środki ochrony roślin ale również żywice i tworzywa, a wśród nich epoksydowe powłoki posadzkowe Epidian przeznaczone dla rolnictwa – linia agro. Są one ekologiczne, mają większa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki zastosowanym materiałom, łatwo się je myje.

Tworzywa to jest duży biznes. Przychody w tym sektorze mamy na poziomie ponad 400 mln złotych rocznie – tłumaczy Grelewicz. – Znacznie większy potencjał widzimy w dziale agro niż w tworzywach. Trzeba pamiętać więc, że największym motorem wzrostu są nowe produkty. W zeszłym roku to był Agrosar, w tym roku cztery nowe produkty i cztery kolejne środki w następnym roku – podkreśla.

Aktualnie, spółka chce poprawić i wzmocnić relacje z klientami, pracuje nad wdrożeniem programu lojalnościowego dla rolników i zwiększa liczbę swoich przedstawicieli na terenie kraju (a nawet chce podwoić ich liczbę). Ciech Sarzyna jest aktywny nie tylko na rynku polskim, ale też w 38 innych krajach.
Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności