fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuCiągniki wyjechały na ulice. "Ten protest jest zaplanowany na co najmniej 48...

Ciągniki wyjechały na ulice. “Ten protest jest zaplanowany na co najmniej 48 godzin

Między innymi w Chełmie protestują dziś rolnicy związani z Agrounią. Na tamtejszych drogach zdaniem organizatora pojawiło się nawet 500 maszyn.

– Wiem, że patrząc na tych ludzi Agrounia obroni polską wieś. Agrounia nie zostawi nikogo. […]. Problem o którym mówimy jest potężny; premier Kowalczyk mówił od dłuższego czasu, żeby nie sprzedawać zboża, że zimą, jesienią cena będzie wyższa. Co się okazało? Okazało się, że cena za pszenicę, kukurydzę, rzepak jest znacznie niższa niż podczas żniw. Dlatego jesteśmy na tej drodze, dlatego tutaj wyszliśmy – mówił podczas konferencji prasowej lider Agrounii Michał Kołodziejczak, zapowiadając jednocześnie, że rolnicy czekają na realne rozpoczęcie rozwiązywanie problemów przez rząd.

– Ten protest jest zaplanowany na co najmniej 48 godzin, to jest aż tak duża determinacja tych wszystkich osób. […]. Apeluję do wszystkich naszych działaczy, aby organizowali się w całym kraju. Jeżeli trzeba będzie, takie akcje zostaną powtórzone w wielu miejscach i ja apeluję też do kolegów z Solidarności Rolników Indywidualnych: nie dajcie się wodzić za nos temu rządowi, który nie reprezentuje was, nas, tych, którzy mają problemy – dodawał Kołodziejczak.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.