Ciągniki Steyr Kompakt i dźwignia Multicontroller od teraz razem

Ciągniki Steyr Kompakt od września dostępne są z dźwignią Multicontroller, zarówno z elektroniczną, jak i mechaniczną wersją podnośnika przedniego.

Wszechstronne ciągniki Steyr Kompakt o mocy 75-115 KM są teraz dostępne z dźwignią Multicontroller. Co więcej, wszystkie modele można również zamówić z ogumieniem 34’’, które zapewnia większą moc pociągową we wszystkich pracach w gospodarstwach rolnych i hodowlach.  
Aby ułatwić obsługę różnych ciągników marki STEYR i sprawić, że będzie jeszcze wygodniejsza, przenieśliśmy rozwiązanie Multicontroller uznawane za DNA marki do ciągników Kompakt tak, aby jego kształt i rozplanowanie przypominały te znane z serii Multi. Nowa uniwersalna dźwignia stanowi wyjątkową funkcję w tym segmencie maszyn – podkreśla Sławomir Zaremba, product marketing manager marki STEYR.

Dźwignia Multicontroller ułatwia obsługę ciągnika dzięki funkcjom Powerclutch, Powershift oraz przyciskami sterowania tylnym i przednim podnośnikiem.
– Jeśli ciągnik Kompakt jest wyposażony w podnośnik przedni sterowany elektronicznie, naszej uniwersalnej dźwigni można używać również do jego opuszczania i podnoszenia za pomocą specjalnego przycisku z tyłu dźwigni do przełączania pomiędzy podnośnikiem przednim i tylnym – tłumaczy Zaremba.
Montowany na osi ciągnika elektronicznie sterowany podnośnik przedni zapewnia łatwość wykonywania prac takich jak koszenie trawy. Dzięki zastosowaniu zaworu ciśnieniowego EFH reguluje nacisk narzędzi przednich. Czujnik obciążenia EFH automatycznie wykrywa zmiany nacisku narzędzi na podłoże na nierównym terenie i odpowiednio podnosi lub opuszcza je, aby utrzymać stały nacisk.

Ciągnik STEYR Kompakt można wybrać w konfiguracji z joystickiem do sterowania dwoma międzyosiowymi zaworami zdalnymi lub bez niego.
– Z przyjemnością ogłaszamy, że począwszy od września bieżącego roku wszystkie ciągniki z serii Kompakt będą mogły być wyposażone w dźwignię Multicontroller, zarówno z elektroniczną, jak i mechaniczną wersją podnośnika przedniego – podkreśla Sławomir Zaremba.
Renata Struzik, źródło: Steyr