Ciągniki Roku 2015 wybrane

Sześć miesięcy trwało wybranie najlepszych maszyn w konkursie na najlepszy ciągnik roku 2015 TOTY® 2015. Po długich naradach, niezależne jury wybrało zwycięzców. Sprawdź, który ciagnik okazał się być tym najlepszym.

Wybór najlepszego ciągnika to długotrwały proces – jury tego prestiżowego konkursu przez sześć miesięcy zaangażowane było w analizowanie i testowanie w polu maszyn wszystkich uczestników konkursu. W konkursie zwyciężył ciągnik Case IH Magnum 380 CVX. Tytuł Tractor of the Year® – Best of specialized for 2015, finalnie zdobył nowy ciągnik T3F marki New Holland. Z kolei tytuł Golden tractor for the design trafił do Deutz Fahr 9340 TTV.

Nadawany od 1998 r. tytuł Tractor of the Year to prestiżowe wyróżnienie przydzielane w uznaniu dla szczególnych osiągnięć technologicznych w projektowaniu maszyn rolniczych.

The winner is…

Po trudnym etapie selekcji, który obok marki Case IH wyłonił siedmiu innych konkurentów, tytuł „Tractor of The Year 2015”, nagroda w konkursie przeprowadzanym podczas międzynarodowych targów maszyn rolniczych i ogrodniczych EIMA International w Bolonii, przyznany został ciągnikowi Magnum 380 CVX marki Case IH.

„Odbierając tę prestiżową nagrodę dla ciągnika roku 2015, która przyznana została w tym roku naszemu Magnum 380 CVX, z wielką dumą reprezentuję markę Case IH” – powiedział, podczas ceremonii wręczenia nagrody, Matthew Foster, vice president Case IH odpowiedzialny za kraje Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

„Ciągnik oferuje tak przydatne funkcje jak przekładnia bezstopniowa CVX, łatwa w użyciu dźwignia Multicontroller, nowe pakiety oświetlenia LED oraz oczywiście innowacyjny system „Rowtrac”, który zapewnia doskonałe przenoszenie mocy na podłoże, dzięki zastosowaniu gąsienic, ale przy równie minimalnych uszkodzeniach gleby jak w przypadku ciągników kołowych. Jestem niezmiernie wdzięczny, że wszystkie te zalety znalazły dziś uznanie jury, którego ilustracją jest tytuł Tractor of The Year 2015” – podsumował Foster.

Wyróżnienie w specjalizacji

Wiadomość o wyróżnieniu firmy New Holland za serię T3F skomentował prezydent marki: "To wyróżnienie jest dowodem na ciężką pracę i poświęcenie wszystkich osób zaangażowanych w opracowanie T3F" – oświadczył Carlo Lambro, prezydent marki New Holland Agriculture.

Jury, w skład którego weszło 23 wiodących dziennikarzy z całej Europy, specjalizujących się w maszynach rolniczych, oceniło model T3F jako będący w stanie zaoferować maksymalne osiągi w polu podczas prac uprawowych. Dzięki temu idealnie spełnia zapotrzebowanie plantatorów na sprzęt specjalistyczny zachowujący idealną równowagę pomiędzy osiągami, a zwrotnością, poruszający się szybko i łatwo po wąskich przestrzeniach lub pod niskimi dachami.

"Firma New Holland ostatnio umocniła swoją pozycję lidera w dziedzinie ciągników specjalistycznych przeznaczonych do sadów i winnic, wprowadzając na rynek serię T3F, oferującą plantatorom kompaktowe gabaryty, zwrotność i niezawodność, których potrzebują podczas prac polowych" – oświadczył Luca Mainardi, dyrektor ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za ciągniki i ładowarki teleskopowe.

Co zdecydowało o wyborze właśnie tych ciągników i postawienie ich na podium?
Ciągniki New Holland należące do serii T3F zaprojektowane zostały pod kątem potrzeb profesjonalnych plantatorów uprawiających owoce oraz właścicieli małych i średnich sadów i winnic, poszukujących maszyn o dużej mocy, lecz kompaktowych gabarytach, w połączeniu z dużą wszechstronnością i doskonałymi osiągami w zakresie mocy od 36,8 do 53 kW (od 50 do 72 KM).

Czy aby na pewno liczy się tylko wnętrze, nie wygląd?

Nowe modele Deutz Fahr 9340 TTV serii 9, jak podkreślają ich twórcy, to doskonała synteza najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Jednak nie to zadecydowało o zwycięstwie ciągnika w konkursie. To jego wygląd odegrał tu największą rolę. Stylistyka, opracowana we współpracy z biurem projektowym Giugiaro Design, charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi liniami maski. Wnętrze oferuje najwyższy poziom ergonomii i komfortu w swojej klasie.

Renata Struzik źródło: Case IH, New Holland