Ciągniki Roku 2015 na AgroTech

W Kielcach, podczas targów AgroTech zaprezentują się, między innymi maszyny nagrodzone tytułami „Ciągnika Roku 2015” – Valtra serii T i Challenger MT 775E.

Nowa Valtra serii T zdobyła tytuł “Machine of the Year” w kategorii ciągników o mocy od 180-280 KM podczas tegorocznych targów Sima 2015 we Francji. Z kolei Challenger MT 775E został wybrany jako „Machine of the Year XXL”. Obydwie maszyny będzie można zobaczyć podczas zbliżających się targów AgroTech w Kielcach.

Wyboru laureatów konkursu na francuskich targach dokonało jury składające się z 19 niezależnych dziennikarzy, reprezentujących 17 magazynów branżowych z całej Europy. Tytuł Machine of the Year jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla ciągników stosujących innowacyjne rozwiązanie i najnowsze technologie.

Valtra zaprezentowała nowa serię T szerokiej publiczności w listopadzie ubiegłego roku pod Frankfurtem w Niemczech. Ciągnik przeszedł ponad 40 000 godzin testów w każdych warunkach, na polu i w laboratorium, na dalekiej północy i w słońcu południa. Pierwsze modele zostały dostarczone do Klientów w grudniu 2014. – To ważne wyróżnienie dla Valtry i dla AGCO. Jesteśmy dumni z pozytywnych sygnałów i opinii, które otrzymaliśmy od Klientów – to dowodzi, ze Valtra naprawdę słucha potrzeb swoich Klientów – skomentował Mikko Lehikoinen, marketing dyrektor Valtra Inc.

Challenger MT 775E to zwycięzca w kategorii „Machine of the Year XXL”. Jego cechy charakterystyczne, to 9.8 litra pojemności, 7-cylindrowy silnik, obniżenie zużycia paliwa o 5%, ale też wzrost maksymalnej mocy o 15% do 438 KM (56 KM więcej niż model MT765D). Maszyna ta to także zwiększenie momentu obrotowego silnika o 25% (1921Nm), wzrost przepływu oleju hydraulicznego o 43% (321l/min) i zbiornik paliwa większy o 53% (659 litrów) w porównaniu do poprzedniego modelu.
Obydwie zwycięskie maszyny będzie można obejrzeć podczas targów AgroTech w Kielcach.

Renata Struzik, źródło: AGCO