fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościCiągniki Deutz Fahr 5D Keyline od teraz z rewersem elektrohydraulicznym

Ciągniki Deutz Fahr 5D Keyline od teraz z rewersem elektrohydraulicznym

Traktory Deutz Fahr serii 5D Keyline są już dobrze znane rolnikom, ale dotychczas występowały tylko z mechanicznym rewersem. Od teraz, w związku z oczekiwaniami klientów, dostępne będą z dobrze znanym z większych modeli firmy rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle, ale nie są to jedyne zmiany w tej serii ciągników.

Inżynierowie marki Deutz Fahr zmodernizowali serię 5D Keyline, dodając do tych ciągników rewers PowerShuttle. Dzięki temu jak zapewnia producent, modele serii 5D Keyline są jeszcze bardziej wszechstronne podczas prac polowych i zapewniają jeszcze większą wygodę podczas manewrowania.

Ciągniki posiadają sprzęgło SenseClutch, przycisk ComfortClutch i funkcję Stop&Go. Jednocześnie wprowadzono przycisk do uruchamiania napędu wałka WOM. Cztery modele, oferujące moc maksymalną w zakresie od 48kW/65KM do 75kW/102KM, wyposażono w rozwiązania technologiczne zapewniające wysoki komfort użytkowania.

Silniki FARMotion 35 z turbosprężarką i Intercoolerem, układem wtrysku paliwa Common Rail o ciśnieniu do 2000 bar, recyrkulacją spalin, katalizatorem DOC, kompaktowym układem chłodzenia, wentylatorem ze sprzęgłem wiskotycznym i filtrem powietrza PowerCore, łączą wysoką moc, elastyczność z niskim zużyciem paliwa.

Modele 5070D Keyline i 5080D Keyline do oczyszczania spalin wykorzystują filtr DPF. Dwa mocniejsze modele – 5090D Keyline i 5100D Keyline – posiadają układ oczyszczania spalin z filtrem DPF i katalizatorem SCR.

Nowe modele z rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle  dostępne są z dwiema wersjami skrzyni biegów: 15+15 oraz 30+30 z dwoma półbiegami Powershift. Obie przekładnie umożliwiają jazdę po z maksymalną prędkością 40 km/h, osiąganą przy ekonomicznej prędkości obrotowej silnika.

W przypadku największych możliwych opon te ciągniki mogą poruszać się z prędkością 40 km/h przy zaledwie 1800 obr./min, co nie tylko zmniejsza zużycie paliwa, ale także znacznie ogranicza hałas. Zastosowanie rewersu PowerShuttle sprawia, że nowa seria 5D Keyline oferuje dodatkowe funkcje, które dotychczas nie były dostępne w jednym pakiecie. Począwszy od sprzęgła SenseClutch, które pozwala regulować płynność zmiany kierunku w 5 stopniach.

Przycisk sprzęgła ComfortClutch pozwala zmieniać biegi bez wciskania pedału sprzęgła w podłodze. Funkcja Stop&Go umożliwia wydajne wykonywanie prac z ładowaczem czołowym lub prasą. Po jej włączeniu operator może zatrzymywać ciągnik i ponownie ruszać z miejsca za pomocą pedału hamulca.

Oś przednią o maksymalnym kącie skrętu 55° i maksymalnej nośności 2300 kg wyposażono w elektro-hydrauliczne sterowanie napędem na cztery koła i 100% blokadą mechanizmu różnicowego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkie modele 5D Keyline wyposażone są w hamulce tarczowe w kąpieli olejowej przedniej osi.

Producent informuje, że seria 5D Keyline oferuje duże możliwości tworzenia indywidualnych konfiguracji wyposażenia w zakresie podnośnika i hydrauliki. Opcjonalna pompa o wydajności 56 l/min dostarcza olej do trzech obwodów umieszczonych z tyłu. Po zamontowaniu siłowników wspomagających, udźwig wzrasta do 3500 kg. System Easylift znacznie upraszcza korzystanie z podnośnika tylnego. Podnośnik sterowany mechanicznie można teraz podnosić i opuszczać, wciskając jeden przycisk. Wszechstronność modeli z serii 5D Keyline można jeszcze bardziej zwiększyć, stosując fabrycznie montowany zestaw Light Kit lub Ready Kit, przygotowujący ciągnik do ładowacza czołowego.

Dostępne są trzy wersje wyposażenia WOM: 540/540ECO, 540/540ECO/1000 oraz 540/540ECO/synchro. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu modele z rewersem PowerShuttle posiadają sterowanie WOM za pomocą przycisku.

Źródło: Deutz Fahr

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.