Ciągnik T6080 – Maszyna Roku 2009

Ciągnik rolniczy New Holland T6080 o mocy 155 KM otrzymał tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2009 w kategorii maszyny zagranicznej, podczas XV Międzynarodowych Tagów Techniki Rolniczej Agrotech 2009. Model ten otrzymał wcześniej także tytuł Złoty Ciągnik za stylistykę i wygląd”, podczas międzynarodowych targów EIMA International 2008 we Włoszech.”

Ciągnik T6080 posiada wysokociśnieniowy system zasilania Common Rail, który może generować do 34 KM dodatkowej mocy przy ciężkiej pracy z WOM i w transporcie przy najwyższych przełożeniach. Maksymalna moc ciągnika wzrasta do 178 KM. Maszynę roku 2009 cechuje przede wszystkim najwyższa wszechstronność, doskonale sprawdza się ona w gospodarstwach hodowlanych, uprawowych i w pracach transportowych. Sześciocylindrowy ciągnik z serii T6000 Range Command/Pawer Command jest mocny, a jednocześnie lekki. W standardowej wersji ciągnika znajduje się 18 biegów do jazdy w przód i 6 do jazdy w tył. Przekładnia Range Command zapewnia sześć przełożeń Powershift w trzech zakresach, z automatycznym dopasowaniem prędkości przy każdej zmianie zakresu. Natomiast przekładnia Power Command z układem Powershift pozwala płynnie przełączać wszystkie biegi do jazdy w przód, co zapewnia ciągłe przekazywanie mocy na koła. Ważnym jest, że obie przekładnie można wyposażyć w 19 przełożenie zapewniające prędkość 40 km/h w trybie ekonomicznym (tzw. wersja ECO), można też opcjonalnie zamówić skrzynię z napędem bezpośrednim 50 km/h.

Projektanci maszyn z firmy New Holland tworząc maszyny zwracają ogromną uwagę na warunki pracy operatora. Dlatego też ważnym atutem ciągnika T6080 jest kabina HORIZON, która nie tylko zapewnia komfort i wygodę dzięki fotelowi z amortyzacją pneumatyczną, ale również doskonałą widoczność w promieniu 360o . Superskrętna oś SuperSteer ułatwia manewrowanie, a HTS – automatyczny system programowania uwroci skraca czas ich wykonania. Ciągniki T6000 na każdym etapie produkcji przechodzą rygorystyczne testy jakości, co w efekcie pozwala na długie (600 godzin) okresy między przeglądami serwisowymi oraz obniża koszty eksploatacji.

Uroczyste wręczenie nagrody Maszyna Roku 2009″ miało miejsce na spotkaniu wystawców, w pierwszym dniu wystawy AGROTECH 2009 w Kielcach. Nagrodę z rąk Wiceministra Rolnictwa Artura Ławniczaka odebrał Dyrektor New Holland Polska Adam Sulak.

Opr. MS/Wrp.pl
foto: CNH Polska