Ciągnik rolniczy na budowę

Ciągnik rolniczy na placu budowy to widok dość niecodzienny. Jak się okazuje, niestandardowe rozwiązania zaskakują skutecznością. Na ostatnich targach Autostrada w Kielcach udowadniała to firma Asco, Diler marki Kubota.

Firma Asco jest Dilerem od roku 2012, kiedy to przystąpiła do sieci sprzedaży i serwisu maszyn komunalnych. Dwa lata później podpisała umowę dealerską i poszerzyła swoją ofertę o ciągniki rolnicze Kubota. To ciekawa koncepcja rozwoju, która ma racjonalne uzasadnienie. Nasza firma od wielu lat oferuje na polskim rynku sprzęt marki Bobcat, którego odbiorcami są nie tylko firmy komunalne, ale i rolnicy. Tak więc wybór marki Kubota na partnera handlowego był logicznym rozszerzeniem naszej ofertywyjaśnia Piotr Nakonieczny, Prezes Zarządu Asco Equipment.

Firma posiada w swojej ofercie maszyny komunalne, a teraz także ciągniki rolnicze Kubota. Oprócz tego  dysponuje sprzętem budowlanym i ogrodniczym produkowanym przez Honda, Belle, Clever Diamond, Dr. Schulze i Kranzle. Firma jest importerem maszyn produkowanych przez koncern Doosan (marki Bobcat, Doosan Portable Power oraz Montabert). Jest także wyłącznym importerem lekkiego sprzętu zagęszczającego firmy Ammann. Jak mówi Piotr Nakonieczny, doskonała znajomość rynku budowlanego będzie dużym ułatwieniem i atutem w procesie sprzedaży ciągników Kubota. Mają one bowiem ogromny potencjał jako maszyny pomocnicze na placu budowy, z czego wiele osób jeszcze nie zdaje sobie sprawy.
– Wybierając markę Kubota, nie bez znaczenia było nasze zaufanie do jakości i walorów technicznych maszyn produkcji japońskiej
zaznacza Nakonieczny. Na pytanie, dlaczego w ogóle podjął się współpracy z tą marką wyjaśnia, że przekonał go jasny i konsekwentnie realizowany plan rozwoju sprzedaży. Wiedza ta daje perspektywę rozwoju, bardzo istotną dla firmy Asco Equipment.

Co ważne, w ostatnich miesiącach przedstawiciele firmy dostrzegają silny wzrost rozpoznawalności japońskiego producenta. Obok działań przedstawicieli firmy i  Dilerów, za główny powód prezes podaj same maszyny. Bronią się bowiem swoją niezawodnością i efektywnością, a to nakręca sprzedaż.
Naszą najpopularniejszą maszyną komunalną jest profesjonalna kosiarka Kubota G23. Jeżeli chodzi o segment ciągników rolniczych, najwięcej zapytań klientów dotyczy modelu L5040 oraz ciągników z serii GXmówi Nakonieczny.

(wrp.pl na podstawie Kubota)