fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościCiągnik HTZ T-150K jako... zdalnie sterowany pojazd specjalistyczny do rozminowywania pól

Ciągnik HTZ T-150K jako… zdalnie sterowany pojazd specjalistyczny do rozminowywania pól [video]

Obecnie ogromnym problemem wielu ukraińskich posiadaczy ziemskich jest kwestia zaminowanych pól. Jak wiemy, rozminowywanie ich przez odpowiednie służby może trwać latami, ponieważ ich priorytetem jest infrastruktura krytyczna. Jeden z ukraińskich farmerów z okolic Charkowa postanowił wziąć więc sprawy w swoje ręce.

Podstawą do specjalistycznego pojazdu Ołeksandra Kryvtsunowa jest ciągnik HTZ T-150K. Jego modyfikacje polegały m.in. na dodaniu płyt z rosyjskiego bojowego wozu piechoty BWP oraz ustabilizowaniu konstrukcji metalowymi i drewnianymi elementami. Z przodu zaś umiejscowiono zaś rodzaj wału uprawowego. To jednak jeszcze nic, bowiem pojazd jest zdalnie sterowany i można nim sterować na odległość do 2 kilometrów.

W budowie ciągnika Kryvtsunowowi pomogli lokalni mechanicy i specjaliści z zakresu elektroniki.

– Sam w to nie wierzyłem, ale powiedzieli mi: zrobimy to. I zrobili. Zainstalowali zawory hydrauliczne z importowanego sprzętu i stworzyli oprogramowanie – powiedział Kryvtsunow dla Suspilne Charków.

Inwestycja nie należała jednak do najtańszych, kosztowała bowiem 1 mln hrywien.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]