Chiny ograniczają produkcję nawozów

fot. Hanson Lu, unsplash.com

Chińskie fabryki nawozów zostały włączone w dążenie Pekinu do zapewnienia czystego nieba na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, co obejmuje nakaz przestojów fabryk w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Trzy zakłady w północnej prowincji Shanxi zostały poproszone o rozpoczęcie pracy z 50 proc. wydajnością z powodu zanieczyszczenia, podnosząc krajowe ceny nawozu azotowego, powiedział analityk Scotiabank, Ben Isaacson. Kontrakty terminowe w Zhengzhou wzrosły w ubiegły piątek o prawie 5 proc. do najwyższego poziomu od października, ale w tym tygodniu ceny zmalały.

Ceny mocznika w Chinach rosną, ponieważ zakłady ograniczają produkcję, gdyż rząd zwiększa kontrolę zanieczyszczeń przed lutowymi igrzyskami zimowymi, więcej fabryk nawozowych może zostać poproszonych o zawieszenie lub ograniczenie produkcji. Chiny, kluczowy dostawca mocznika, siarczanu i fosforanu na światowy rynek, od końca zeszłego roku ograniczają eksport nawozów w celu ochrony krajowych dostaw, co pogorszyło globalny szok cenowy i groziło dalszym podsyceniem inflacji żywności.

Perspektywy dla azotów zależą również od kosztów źródeł energii, takich jak węgiel i gaz ziemny, które wzrosły na całym świecie z powodu niedoborów i zimowego zapotrzebowania na ogrzewanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności