fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościChiny obawiają się koronawirusa z opakowań importowanych produktów spożywczych

Chiny obawiają się koronawirusa z opakowań importowanych produktów spożywczych

Chińscy importerzy i przetwórcy mięsa zwrócili się do eksporterów z krajów, w których występuje Covid-19 o przyspieszenie wdrożenia procedur dezynfekcji przed wysłaniem towarów do ich kraju.

– Chiny importują w tym roku dużo mięsa i często wykrywają wirusy w opakowaniach produktów z łańcucha chłodniczego, nawet po dezynfekcji przeprowadzanej na miejscu – powiedział Gao Guan, rzecznik China Meat Association.

– Lepiej byłoby sobie z tym poradzić w krajach pochodzenia eksportujących mięso, przeprowadzając dezynfekcję w jednostkach produkcyjnych, ponieważ koszt byłby niższy, a wydajność większa – dodał.

Chiny zintensyfikowały dezynfekcję i testowanie wirusów w mrożonkach po wykryciu koronawirusa w importowanych produktach i opakowaniach. Zastosowane środki zapobiegawcze zwiększyły koszty, spowolniły handel i rozgniewały głównych eksporterów.

Stowarzyszenie China Meat Association zasugerowało, aby eksporterzy w krajach dotkniętych Covid-19 dezynfekowali zewnętrzne opakowania produktów i wnętrze pojemników przed zaplombowaniem produktów eksportowych. Inicjatywę zaproponowano w celu „zagwarantowania bezpieczeństwa żywności importowanej z łańcucha chłodniczego i zwiększenia zaufania konsumentów do produktów importowanych”.

Chińskie stowarzyszenie argumentuje, że istnieją doniesienia, które wykazały, że kontakt z opakowaniem skażonym koronawirusem może prowadzić do zakażenia ludzi. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi jednak, że ryzyko zarażenia się Covid-19 z mrożonek jest niskie. Chińskie władze stwierdziły, że ryzyko to jest niskie, ale nadal istnieje.

– Wirus jest nowy i wciąż zdobywamy doświadczenie w walce z nim. Musimy spotkać się i przedyskutować, jak wykorzystać najbardziej naukowe, wydajne i niedrogie środki, aby jednocześnie zapewnić zdrowie publiczne i nie ograniczając handlu – dodał Gao.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.