Chińczycy wypowiadają umowę o współpracy z Ursusem; restrukturyzacja pod znakiem zapytania

Chińczycy wypowiedzieli umowę o współpracy z Ursusem, ponieważ strona polska upubliczniła tę informację. Tego wymagały z kolei polskie przepisy giełdowe. Ursus będzie się odwoływał od decyzji i starał wznowić współpracę.

W piątek Ursus poinformował o podpisaniu porozumienia o współpracy z chińską firmą China Dongfeng Motor Industry. Konieczność poinformowania o podpisaniu tego typu umów wynika z przepisów. Spółka notowana na giełdzie zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi musi upubliczniać tego typu informacje swoim akcjonariuszom.

Powodem wypowiedzenia umowy przez Chińczyków było właśnie upublicznienie informacji o współpracy. Z jednej strony podpisano między firmami umowę o poufności, a z drugiej polskie przepisy wymagały na Ursusie upublicznienia tej informacji. W efekcie Chińczycy wypowiedzieli memorandum.

Umowa dotyczyła planów restrukturyzacji Ursusa oraz podzieleniu tego przedsięwzięcia na etapy. Ponadto współpracy w produkcji pojazdów z napędem elektrycznym i wodorowym opartych na produktach firmy Dongfeng.

Źródło: bankier.pl za sad24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności