fbpx

Ceny żywca wołowego spadają od połowy maja. Jakie są teraz i co będzie dalej?

Nie mammy dobrych wiadomości dla hodowców opasów. Kolejny tydzień rynek notuje obniżki cen skupu żywca wołowego. Spadki cen odnotowuje się na rynku byków i  jałówek. Na razie obniżki nie dotyczą krów.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w trzecim tygodniu maja  br., w porównaniu z poprzednim tygodniem, żywiec wołowy potaniał o 1 proc. do 11,52 zł/kg. Cena bydła rzeźnego była jednak o 1,5 proc. wyższa niż przed miesiącem oraz o 62,5 proc. wyższa niż przed rokiem.

Samasz loteria - baner

Obecnie podmioty skupowe za byki powyżej 600 kg płacą od 9 do 14,70 zł/kg, jałówki powyżej 550 kg kosztują od 7 do 14 zł/kg, a krowy od 5 do 11 zł/kg.

Podwyżkom cen nie sprzyja presja inflacyjna. Analitycy twierdzą, że konsumenci w obliczu tak naprawdę ogólnoświatowej inflacji “zaciskają pasa” i rezygnują ze spożycia wołowiny, szczególnie dobrej jakości, a do takiej przecież należy polskie mięso. Trudno zatem spodziewać się w najbliższym czasie wzrostu cen.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.