fbpx
Strona głównaCenyCeny żywca wołowego 30.03.2022: Ceny średnio o 7 proc. wyższe niż przed...

Ceny żywca wołowego 30.03.2022: Ceny średnio o 7 proc. wyższe niż przed miesiącem

O tym, że w naszym sklepach trudno kupić dobrą wołowinę,  każdy smakosz tego mięsa dawno się już przekonał. Ta oferowana w sklepach nie dość, że pochodzi najczęściej z Argentyny, to jeszcze jest bardzo droga. Wprawdzie z roku na rok hodowla opasów w Polsce się powiększa, ale na krajowym rynku wołowiny pochodzącej z rodzimych hodowli nadal jest mało.

Jak dotąd ceny oferowane do opasy nie były zbyt rewelacyjne szczególnie, że koszty produkcji są  duże. Teraz zmieniło się to na lepsze. Obecnie poziom cen oferowanych za żywiec wołowy jest o 57 proc. wyższy niż przed rokiem. Obecnie średnio za bydło rzeźne płacą 10,48 zł/kg, czyli o 7 proc. więcej niż przed miesiącem.

Z dobrych cen oferowanych za żywiec wołowy cieszą się hodowcy na Dolnym Śląsku. Ceny młodego bydła opasowego kształtują się tam najczęściej na poziomie (hf/mieszańce/mięsne) 9/11/11 zł/kg za jałówki, do 11/12/13 zł/kg za byki. Szkoda tylko, że nasza rodzima wołowina zamiast na stoły polskich konsumentów trafia najczęściej do Włoch, ale cóż, takie też są upodobania konsumentów.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.