fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaCeny żywca wołowego 13.05.2022: Ceny nadal w górę

Ceny żywca wołowego 13.05.2022: Ceny nadal w górę

Hodowcy opasów w Polsce nie mają na razie powodów do narzekań , ponieważ na rynku krajowym wciąż utrzymuje się wzrost cen żywca wołowego Szczególnie , że żywiec wołowy jest obecnie droższy o ponad 60 proc. niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Nie mogą się jednak z tego powodu za bardzo cieszyć, ponieważ znacznie tez wzrosły obecnie koszty produkcji, szczególnie jeśli chodzi o pasze. Nadal też w naszym kraju wołowina nie jest tak popularna jak wieprzowina i wypadałoby wreszcie to zmienić. Nie będzie to łatwe, ponieważ nadal w naszym sklepie trudno dostać dobrej jakości wołowinę i to w przyzwoitej cenie. Ale za dobre trzeba też dobrze zapłacić.

Obecnie podmioty skupowe oferują za byki powyżej 600 kg od 9 do 16 zł/kg. Jałówki powyżej 550 kg można sprzedać w cenie od 5,50 do 14, zł/kg, a krowy powyżej 650 kg – od 5 do 11,5 zł/kg.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.