fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaCeny żywca wieprzowego stoją w miejscu, jednak jest szansa na odbicie

Ceny żywca wieprzowego stoją w miejscu, jednak jest szansa na odbicie

W większości państw Unii Europejskiej, poza nielicznymi wyjątkami, ceny żywca wieprzowego utrzymują się na niezmiennym poziomie. Analitycy widzą jednak szanse na wzrost popytu, a tym samym na wzrost cen.

Chodzi przede wszystkim o potencjalny wzrost popytu w kanale HoReCa (sektorze hotelarskim i gastronomicznym), oczekiwany w związku z masowymi szczepieniami przeciwko Covid-19. Kolejnym impulsem może być sezon grillowy, jednak w tym przypadku decydujące znaczenie będzie miał przebieg pogody.

Tymczasem niezmiennie dużym zainteresowaniem europejskie mięso cieszy się w w Azji; ceny przede wszystkim w Hiszpanii napędzają Chiny.

W kraju natomiast, jak już wspomnieliśmy, bez większych zmian; średnia cena tuczników w wadze żywej to 4,92 zł/kg, zaś w klasie E 6,60 zł/kg.

Źródło: KZP-PTCH

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.