fbpx
Strona głównaCenyCeny złomu nadal szybują w górę. Złom mieszany osiąga cenę już ponad...

Ceny złomu nadal szybują w górę. Złom mieszany osiąga cenę już ponad 2 zł/kg

Przy rekordowych cenach stali, co zdecydowanie nie jest zjawiskiem korzystnym, jest jeden plus; wzrasta również cena złomu stalowego. O ile jeszcze tydzień temu, pomimo bardzo wysokich cen, trudno było znaleźć oferty powyżej 2 zł/kg, to teraz jest to już coraz bardziej możliwe.

Najwyższą ceną, jaką znaleźliśmy za czysty złom grubej stali była 2,15 zł za kilogram. Najwyższe ceny osiąga złom klasy N-6 (szyny), za który płacą nawet 2,4 zł/kg. Co ciekawe, zdarzają się punkty, w których za złom mieszany można otrzymać już nawet 2,02 zł/kg (najwyższa znaleziona oferta). Zazwyczaj jednak za złom mieszany otrzymamy ok. 1,70 – 1,90 zł/kg. Droższe będzie żeliwo, którego cena nierzadko dochodzi do 1,90 – 2 zł/kg.

Za złom aluminiowy płacą średnio ok. 6 zł/kg. Puszki kosztują 5 – 7 zł/kg, zaś chłodnice 5 – 6 zł/kg.

Za złom miedzi millbera płacą zwykle ok. 36 – 38 zł/kg, a za niesortowany ok. 32 – 33 zł/kg.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności chociażby od regionu, ceny złomu mogą się różnić, niekiedy nawet o kilkanaście, do kilkudziesięciu groszy. Jeżeli ktoś jednak proponuje nam obecnie stawkę na poziomie 1,20 – 1,40 za kilogram złomu mieszanego, nie wspominając o niższych stawkach, to raczej jest to stanowczo za mało.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.