fbpx
Strona głównaPozostałeCeny zbóż spadają

Ceny zbóż spadają

Na krajowym rynku w dalszym ciągu dominują spadkowe tendencje cen skupu zbóż. Od początku października systematycznie obniża się cena pszenicy konsumpcyjnej, jednakdynamika spadkowa jest coraz mniejsza – w analizowanym tygodniu wyniosła zaledwie 0,4% w relacji tygodniowej.

W stosunku do początku listopada najbardziej obniżyła się cena skupu owsa konsumpcyjnego oraz pszenicy paszowej – odpowiednio o 6,7% i 6,2% do 574 zł/t i 750 zł/t. Istotnie, bo a˙z o 11,2% wzrosła natomiast cena skupu żyta paszowegodo 732 zł/t.
Zarówno popyt na zboża jak i ich podaż utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie. Młyny oraz producenci pasz nadal wykorzystuj zgromadzone wcześniej zapasyzbóż, natomiast większość rolników wstrzymuje się z dalszą sprzedażą licząc na odwrócenie spadkowej tendencji cen. Obniżenie ceny wywoławczej do 810 zł/t na pszenicę konsumpcyjną wystawioną przez Agencję Rezerw Materiałowych sprawiło, że na rynku pojawiło się lekkie zainteresowanie tym towarem. W analizowanym tygodniu ARM sprzedała 1,4 tys. t wystawionej pszenicy po cenie wywoławczej.

źródło: Agro Tydzień- BGŻ
opr. MS
Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.