fbpx
Strona głównaPozostałeCeny zbóż na paszę wciąż rosną

Ceny zbóż na paszę wciąż rosną

Ceny zbóż paszowych uległy dalszemu niewielkiemu wzrostowi. Zwyżka cen dotyczyła głównie pszenicy paszowej i kukurydzy. Na rynku obserwuje się również większe zainteresowanie producentów sprzedażą ziarna. Rolnicy zaczynają potrzebować pieniędzy na spłatę kredytów i na wiosenne inwestycje w gospodarstwach, więc ciągle sprawdzają stawki i są corazbardziej skłonni do sprzedaży zmagazynowanych zbóż.

Ceny skupu pszenicy paszowej oferowane przez wytwórnie wahają się w przedziale od 470 zł/t do 530 zł/t, a kukurydzy – od 470 zł/t do 520 zł/t (ceny netto, loco punkt skupu).

Notowane osłabienie kursu euro obniżyło opłacalność eksportu ziarna z kraju. Dlatego też w ostatnich dniach spadło zainteresowanie zakupem pszenicy konsumpcyjnej na eksport. W minionym tygodniu, ceny pszenicy konsumpcyjnej o najwyższych parametrach jakościowych, czyli tej, którą najchętniej kupowali eksporterzy, spadły średnio o 10%.Specjaliści uważają, że w sytuacji dalszego umacniania się złotego oraz wzrostu sprzedaży ziarna przez krajowych producentów, kolejne dni mogą upłynąć pod znakiem stabilizacji bądź powolnych spadków cen zbóż.

Źródło: T. Szymańczak/MIR
foto: WRP

N

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.