Ceny zbóż na krajowym rynku na przełomie lipca i sierpnia

fot. mw

W wielu rejonach kraju z powodu opadów deszczu żniwa nieco przystopowały. Jest to więc dobry czas, aby przyjrzeć się aktualnym cenom zbóż. Ile obecnie płacą za pszenicę, pszenżyto i rzepak? Ceny tego ostatniego mogą w najbliższym czasie spaść.

Ceny zbóż utrzymują się nadal na wysokim poziomie. W portach za rzepak płacą nawet 2417 zł/t (wszystkie ceny są cenami netto). Niewiele niższe ceny obowiązują w magazynach krajowych, gdzie osiągają nawet 2400 zł/t. Jak informuje e-WGT, ceny mogą jednak spaść ze względu na spadek na giełdzie MATIF, prawdopodobnie o ok. 50 zł/t.

Ceny zbóż 30.07.2021 (netto w zł) na podstawie danych e-WGT

Cena pszenicy osiąga nawet 965 zł/t, jednak w magazynach krajowych maksymalnie można otrzymać 900 zł/t. Z kolei za jęczmień płacą do 760 zł/t.

Ceny zbóż są wysokie, jednak są zastrzeżenia co do ich jakości. Nie dziwi to specjalnie, biorąc pod uwagę zarówno przebieg warunków pogodowych podczas wegetacji, jak i teraz, podczas zbiorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności