fbpx
Strona głównaPolecamyCeny zbóż i kukurydzy idą w górę

Ceny zbóż i kukurydzy idą w górę

Producenci zbóż  powinni być zadowoleni. Ceny oferowane w skupach  za dostarczone zboża są z tygodnia na tydzień wyższe. Dlatego cześć rolników, którzy nie maja problemów  z przechowywaniem płodów rolnych  jeszcze czeka  z ich sprzedażą, ponieważ zdaniem ekspertów to dopiero początek wzrostów cen zbóż.

Obecnie  za tonę pszenicy konsumpcyjnej płacą od 700 do 850 złotych, żyto konsumpcyjne można sprzedać od  470 do 650 złotych za tonę , a jęczmień browarny w zależności  punktu skupu  od 530 do 860 złotych za tonę Natomiast za owiec konsumpcyjny podmioty skupowe oferują od 460 do 660 złotych za tonę.

Rolnicy nie maja też problemów ze sprzedażą rzepaku i  kukurydzy , której cena  podobnie jak pszenicy pnie się w górę. Aktualnie za tonę kukurydzy można otrzymać od 580 do 740 złotych. Ceny rzepaku wahają  się od 1600 do 1795 złotych za tonę.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.