fbpx

Ceny zbóż ciągle w górę. Ropa WTI już poniżej 100 dolarów za baryłkę

Wtorek upłynął pod znakiem wzrostu cen zbóż na paryskiej giełdzie Matif. Jednocześnie spadki kontynuowały kontrakty na ropę naftową; cena ropy WTI spadła już poniżej 100 dolarów za baryłkę.

– Obawy pogodowe utrzymują notowania unijnych kontraktów na zboża w okolicy ubiegłotygodniowych maksimów. Wczoraj zakończył się obrót majową serią pszenicy (stary zbiór), która wyceniona była na 397,5 EUR/t, czyli tylko 1 euro wyżej od terminu wrześniowego (nowy zbiór). Kontrakt na rzepak od kilku dni utrzymuje się w okolicy 850 eur/t po tym jak odrobił połowę dużego spadku z przełomu kwietnia i maja – informuje e-WGT.

Samasz loteria - baner

Drożała także kukurydza; ze starych i nowych zbiorów o 1,25 EUR/t, co dało ceny odpowiednio 359,5 i 343,75 EUR/t. Rzepak podrożał o 4,75 EUR/t do 851,25 EUR/t.

Coraz większą presję na ceny zaczyna wywierać deficyt opadów m.in. we Francji.

Znów taniała wczoraj ropa i znów znacznie; brent o 3,28 proc., a WTI o 3,23 proc. osiągając w efekcie ceny odpowiednio 102,46 i 99,76 USD za baryłkę.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.