fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny zbóż 29.04.2022: Niewielkie korekty cenowe i mało ofert sprzedaży

Ceny zbóż 29.04.2022: Niewielkie korekty cenowe i mało ofert sprzedaży

Na światowych giełdach ceny zbóż ciągle rosną, a w skupach w Polsce można zaobserwować tylko niewielkie korekty cenowe. Ofert sprzedaży ziarna  jest mało. Rolnicy zajęci wiosennymi siewani nie są obecnie zainteresowani sprzedażą swoich zbożowych zapasów.

W skupach pustki bo i chętnych na zakup ziarna pod koniec kwietnia jest mało. Zdaniem ekspertów większego obrotu ziarnem można spodziewać się dopiero po długim majowym weekendzie oraz po zakończeniu wiosennych prac polowych.

Jeśli chodzi o ceny, to dalej najwyższe notowania ma rzepak, za którego tonę trzeba obecnie zapłacić od 4000 do 4990 złotych oraz pszenica zarówno konsumpcyjna (od 1550 do 1760 zł/t, jak i paszowa (1400 – 1700 zł/t), a także kukurydza, za której tonę oferują od 1200 do 1450 zł/t i jej cena nadal może wzrosnąć. Szczególnie, że ostatnio wzrost cen zarówno rzepaku jak kukurydzy odnotowano na paryskiej giełdzie Matif, na której oparty jest zasadzie cały handel zbożem w Polsce.

Nadal dobrej ceny trzyma się żyto konsumpcyjne. Jego tonę można sprzedać w cenie od 1020 do 1450 złotych. Sporo też trzeba wydać na jęczmień browarny. Jego tona „chodzi” obecnie w cenie od 1100 do 1740 złotych. Za tonę owsa oferują  zaś od 900 do 1360 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.