fbpx
Strona głównaCenyCeny zbóż 28.01.2022: Największe rozbieżności cenowe w rzepaku i kukurydzy

Ceny zbóż 28.01.2022: Największe rozbieżności cenowe w rzepaku i kukurydzy

Na międzynarodowym rynku zbóż karuzela cenowa kreci się każdego dnia, w zależności od sytuacji politycznej i różnic w kursach walut. Natomiast w Polsce albo stoi w miejscu lub lekko drga, stąd i wahania cenowe są niewielkie.

– W kraju poszukiwane jest żyto, ale cena korzystniejsza jest przy zachodniej granicy. Ze zbóż paszowych największym zainteresowaniem cały czas cieszy się pszenica paszowa (cena tylko niewiele niższa od konsumpcji) i kukurydza. Dużo jest zapytań o cenę pszenicy ze zbiorów 2021 w portach – informuje Renata Borczyk z Internetowej Giełdy Rolnej (e-WGT).

Pod koniec tego tygodnia największe rozbieżności cenowe widać w rzepaku i kukurydzy. Za tonę rzepaku oferują od 2900 do 3370 złotych, a za kukurydzę w zależności oczywiście od jakości ziarna od 930 do 1160 złotych.

Jeśli chodzi oceny pszenicy, to są większości kraju stabilne i kształtują się podobnie jak na początku tygodnia na poziomie od 1100 do 1360 za tonę konsumpcyjnej  i od 980 do 1340 zł/t paszowej.

Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 900 do 1120 zł/t, jęczmień browarny od 950 do 1380, a owies konsumpcyjny od 700 do 1020 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.