fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCeny zbóż 24.03.2022: Ceny krajowego ziarna pod presją zbliżających się żniw, wyraźne...

Ceny zbóż 24.03.2022: Ceny krajowego ziarna pod presją zbliżających się żniw, wyraźne spadki

Dziś o cenach zbóż i ich skupie więcej mówią politycy niż rolnicy. Na rynku krajowym nadal brak jest  stabilizacji. Ceny pozostają spadają pod presją zbliżających się żniw, a rolników (bynajmniej jednak hodowców) martwi napływające do Polski zboże z Ukrainy. Wyraźny trend spadkowy obserwujemy też na światowych giełdach.

Dlatego też stawki oferowane przez podmioty skupowe za ziarno są coraz niższe i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie ma to się zmienić

Aktualnie ceny pszenicy konsumpcyjnej  kształtują się w granicach od 1400 do 1690 złotych za tonę , a pszenicy paszowej od 1260 do 1540 zł/t. Za tonę żyta konsumpcyjnego oferują od 900 do 1340 złotych, za jęczmień browarny 1100 – 1640 zł/t, a za owies konsumpcyjny od 850 do 1230 zł/t.

Obecnie za tonę rzepaku (tutaj mamy odnotowany największy spadek) oferują od 2940 do 3600 złotych). Niestety zeszłorocznego ziarna nie ma już prawie na rynku. Spadła też cena kukurydzy, która obecnie kształtuje się na poziomie od 1100 do 1360 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.