fbpx
Strona głównaCenyCeny zbóż 19.01.2021: niewielkie korekty cenowe w skupach

Ceny zbóż 19.01.2021: niewielkie korekty cenowe w skupach

W punktach skupu zbóż cały czas pustki. Handel ziarnem  na razie stoi  w miejscu. Brak jest większego zainteresowania zarówno ze strony kupujących jak i sprzedających.

Według Izby Zbożowo – Paszowej Większe zakupy ziarna przez przetwórców powinny już wkrótce nastąpić w związku z koniecznością pokrycia potrzeb surowcowych na luty i kolejne tygodnie bieżącego sezonu. Jak podkreśla Izba Zbożowo – Paszowa dotyczy to zwłaszcza wytwórni pasz, które nie są w pełni pokryte w surowiec na najbliższe tygodnie. Wydaje się, iż znacznie lepiej pod tym względem wyglądają młyny, które zawarły sporo kontraktów na dostawy ziarna w końcu minionego roku.

Na razie w skupach odnotować można tylko niewielkie korekty cen, które uzależnione są przede wszystkim od lokalizacji skupu i jakości ziarna.

Podmioty skupowe za tonę pszenicy konsumpcyjnej  płaca, podobnie jak w minionym tygodniu od 1100 do 1330 złotych. Nieco tańsza jest pszenica paszowa, której cena kształtuje się na poziomie od 980 do 1310 zł/t.  W podobnej cenie jak tydzień temu można sprzedać też inne zboża. Za tonę żyta konsumpcyjnego można otrzymać od 880 do 1130 złotych, za jęczmień browarny od 940 do 1420 zł/t, za owies konsumpcyjny od 700 do 1020 zł/t.

Nadal w dobrej cenie można sprzedać rzepak. Za jego tonę płacą od 2900 do 3490 złotych. Plantatorzy w tym sezonie nie maja również powodów do narzekań jeśli chodzi o sprzedaż kukurydzy. Obecnie za tonę suchego ziarna skupy płacą od 930 do 1110 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.