Ceny zbóż 06.10.2021: rzepak nawet po 3 tys. zł/t, dobra cena na mokrą kukurydzę

fot. mw

Ceny zbóż w skupach po raz kolejny poszły w górę, ale ze względu na wciąż rosnące koszty produkcji nie wywołały zbyt  wielkiego entuzjazmu wśród rolników. Dziś w podmiotach skupowych nie ma kolejek. Rolnicy niechętnie pozbywają się tegorocznych plonów  przeznaczając je  głównie, jeśli posiadają, to na pasze dla zwierząt lub jeśli maja gdzie składować, to czekają na jeszcze lepsze notowania.

Obecnie  za tonę pszenicy  konsumpcyjnej można  maksymalnie otrzymać 1030 złotych, a za paszową 1000 złotych. Za pszenżyto płacą 850 zł/t, żyto można sprzedać w cenie 750 zł/t, a owies za 600 zł/t. Skupy za tonę jęczmienia  oferują 750 złotych, a za mieszanki 600 złotych.

Kukurydze mokrą można sprzedać w cenie 650 złotych za tonę. Nadal w bardzo dobrej cenie utrzymuje się rzepak, za którego tonę można otrzymać nawet 3000 złotych.

Natomiast cena roślin strączkowych utrzymuje się na poziomie z poprzedniego roku, mimo że plonowanie tych roślin w tym roku było bardzo słabe.

Pojawiało się światełko w tunelu dla hodowców, ponieważ jak podaje Internetowa Giełda Rolna, ceny śruty sojowej mają tendencję spadkową. Aktualna cena w portach to 1930-1940 zł/t netto.

Zobacz także:

Ceny zbóż 08.10.2021: dobre ceny w skupie, a jeszcze lepsze w portach. Pszenica nawet po 1180 zł/t

6 KOMENTARZE

  1. Jeśli stosujesz 1tone nawozu na ha i zabierasz 1 t/ha żyta to faktycznie słabe perspektywy. Jednak podejrzewam że proporcja jest inna. Jestem ciekawy ilu rolników potrafi rzetelnie wyliczyć kosz wyprodukowania tony ziarna we własnym gospodarstwie. Ilu jest świadomych potencjału własnych pól w maksymalną wydajność i jak dużo gubi ziarna kiepski kombajnista.? Powodzenia .

    • Jeśli stosujesz 1tone nawozu na ha i zabierasz 1 t/ha żyta to faktycznie słabe perspektywy. Jednak podejrzewam że proporcja jest inna. Jestem ciekawy ilu rolników potrafi rzetelnie wyliczyć kosz wyprodukowania tony ziarna we własnym gospodarstwie. Ilu jest świadomych potencjału własnych pól w maksymalną wydajność i jak dużo gubi ziarna kiepski kombajnista.? Powodzenia .
  2. 650zł za kukurydzę to niewiem gdzie płacą, Ja wystawiłem z 2 tygodnie temu do sprzedaży kilkaset ton po 610zł i nie dostałem żadnej oferty Rok temu sprzedam po 450zł a teraz 610zł to jest różnica 160zł na tonie w tamtym roku kupiłem polidap po 1700zł teraz 3300zł , mocznik 1300zł teraz około 3000zł to jak tu można mówić o dobrych cenach, jak kukurydza mokra byłaby po 800zł to można by powiedzieć że zysk jest podobny jak w tamtym roku

    • Jednak tony nawozów na ha nie wysypałeś, a obecny zbór zasiliłeś nawozem kupionym po starej cenie. No ale narzekać nikt nie broni bo przecież ropa po 6 a mleko po 1.50. Życzę powodzenia i przeskoczenia na pozytywne myślenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności