fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyCeny zbóż 06.09.22: rolnicy po oferowanych cenach nie chcą sprzedawać ziarna

Ceny zbóż 06.09.22: rolnicy po oferowanych cenach nie chcą sprzedawać ziarna

Na krajowym rynku zbóż dzieje się niewiele. W skupach pustki. Rolnicy niezadowoleni z oferowanych cen nie chcą sprzedawać zebranych plonów. Szczególnie, że w tym roku plantatorom dobrze dały się we znaki rosnące wciąż koszty produkcji.

Ceny nawozów, paliwa czy środków  służących do ogrzewania stale rosną , a ceny zbóż stoją w miejscu lub idą w dół. Jeszcze jak by tego było mało na naszym rynku pojawia się zboże  zza wschodniej naszej granicy jakbyśmy swojego mieli mało.

Co będzie dalej – czas pokaże . Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapewnia rolników, że jesienią na zbożu powinni zarobić….. Lato powoli się już kończy, w kraju jest już po żniwach, zbiory się udały więc czas teraz na zyski, a tych jak na razie nie widać.

Obecnie podmioty skupowe za tonę pszenicy konsumpcyjnej oferują od 1400 do 1700 złotych, za za paszowej od 1300 do 1480 złotych. Żyto konsumpcyjne ,,chodzi’’ w cenie od 1070 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1660 zł/t, a owies konsumpcyjny od 950 do 1260 zł/t.

Za tonę kukurydzy można otrzymać od 1230 do 1410  złotych, a za tonę rzepaku od 2670 do 2920 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.