fbpx
Strona głównaCenyCeny zbóż 05.04.2022: Najwięcej płaca za rzepak, pszenicę i kukurydzę. W skupach...

Ceny zbóż 05.04.2022: Najwięcej płaca za rzepak, pszenicę i kukurydzę. W skupach pustki

Na krajowym rynku zbóż po emocjach wywołanych dużymi wzrostami cen nie ma już śladu. Karuzela cen już od kilku tygodni stoi w miejscu. W skupach pustki. Wiosenna aura wygoniła rolników w pole.

Zresztą zdecydowana większość z nich pozbyła się już swoich zbożowych nadwyżek lub postanowiła  je przeznaczyć na pasze. Dziś cena większości zbóż wynika przede wszystkim z jakości ziarna i punktu położenia podmiotu skupowego.

Najwyższe ceny nadal oferowane są za rzepak, za którego tonę obecnie płacą od 3650 do 4510 złotych. W dobrej cenie można tez sprzedać pszenicę konsumpcyjną (od 1500 – 1770 zł/t) oraz pszenicę paszową ,której cena jest niewiele niższa (od 1400 do 1670 zł/t). Nadal utrzymują się też wysokie ceny kukurydzy, za której tonę płaca od 1200 do 1590 złotych.

Ceny pozostałych zbóż są prawie takie same jak przed tygodniem. Za tonę żyta konsumpcyjnego w skupie oferują od 1020 do 1490 złotych, za jęczmień browarny od 1100 – 1740 zł/t, a za owies konsumpcyjny od 900 do 1100 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.