fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaCeny tuczników rosną i jest perspektywa na dalsze podwyżki

Ceny tuczników rosną i jest perspektywa na dalsze podwyżki

Obecnie rolnicy sprzedając tuczniki na wagę żywą otrzymują średnio stawkę 4,06 zł/kg, zaś w kl. E można otrzymać średnio 5,40 zł/kg, zatem średnia cena skupu w porównaniu do cen z zeszłego tygodnia wzrosła o 20 gr. Sytuacja na rynkach sprawia, że trend wzrostowy ma się w najbliższym czasie utrzymać.

Wzrost cen tuczników to przede wszystkim zasługa sytuacji w Niemczech; tam bardzo szybko spada liczba zwierząt czekających na ubój. Zmniejsza się także ich masa ubojowa; te czynniki powodują, że nadwyżka żywca na rynku naszych zachodnich sąsiadów powinna niebawem zniknąć. W środę 17 lutego cena skupu w Niemczech wzrosłą do 1,21 €/kg (+2 ₵ t/t wbc).

Korzystne wiadomości napływają także z innych rynków; jak informuje Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej, eksport wieprzowiny z UE do Chin jest nadal wysoki, co skutkuje mniejszą podażą na rynku wewnętrznym, na którym dodatkowo rośnie też zapotrzebowanie na surowiec.

1 KOMENTARZ

  1. Dziś 23 Luty oferowano mi po 5 zł/kg na zywo ale swin mam 25% mniej bo maciory wykasowalem o 30% na obecną chwilę. Mam swoje zboże głównie pszenica i kukurydza, podpisałem kontrakt po 1000 i 850zl za tonę. Przy tych cenach to świń nie opłaca się chorować poniżej 6 zł za kg żywej wagi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.