Ceny tuczników 2020 – nieznaczny spadek – 12.08.2020

W tym tygodniu na rynku trzody chlewnej w Polsce można zaobserwować minimalne obniżki cen skupu  żywca wieprzowego. W skupach za dostarczone tuczniki płacą w wadze żywej od 3,80 do 5,20 złotych za kilogram.

Według  Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej uczestnicy rynku czekają na kolejny impuls do dalszego wzrostu cen żywca wieprzowego. Obecnie europejski rynek tuczników jest stabilny, a większość notowań w krajach unijnych pozostało na niezmienionym poziomie (1,47 €/kg /kg (wbc).

– Oprócz Niemiec, cena została utrzymana we Francji, Austrii, Danii i Hiszpanii. Cena nieznacznie wzrosła w Holandii (+1₵) oraz w Belgii (+2₵).W kraju liczba ubojów utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Sezon urlopowy nie napędził handlu na zadowalającym poziomie. Do Polski wjeżdża żywiec z Niemiec oraz wieprzowina z Belgii – komentuje Aleksander Dargiewicz, prezes KZP- PTCH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności